ua en ru

У столиці створять новий театр "Київ Модерн-балет"

У столиці створять новий театр "Київ Модерн-балет" Фото: Ганна Старостенко (kievcity.gov.ua)

"Київ Модерн-балет" став брендом у культурному житті нашої країни

Сьогодні творчий колектив сучасного танцю "Київ Модерн-балет" на чолі з балетмейстером Раду Поклітару здійснює творчу діяльність у складі Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва.

Із огляду на визнання колективу не лише в Україні, але і за її межами, підготовлено проект рішення щодо виокремлення театру в окремий заклад культури та надання йому статусу академічного. Про це повідомила заступник голови КМДА з гуманітарних питань Ганна Старостенко.

"Київ Модерн-балет", безсумнівно, став брендом у культурному житті України. Унікальна репертуарна політика цього колективу виходить за межі творчої концепції Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва та сьогодні фактично формує сучасне хореографічне мистецтво. На мою думку, місто має підтримати єдиний у країні професійний театр сучасного танцю, надавши йому відповідний статус", - повідомила Старостенко.

За її словами, підставою розробки цього рішення є необхідність створення умов для розвитку в Києві сучасного хореографічного мистецтва як окремого виду театрального мистецтва. У зв’язку з цим, депутатам Київради незабаром буде запропоновано порушити клопотання перед Міністерством культури України про надання закладу "Театрально-видовищний заклад культури "Театр "Київ Модерн-балет" статусу академічного.

У столиці створять новий театр "Київ Модерн-балет"

Фото: "Киев Модерн-балет" (kmbtheatre.kiev.ua)

Додамо, що трупа сучасної хореографії "Київ Модерн-балет" створена у 2006 році балетмейстером Раду Поклітару, який за час існування колективу створив понад 15 одноактних і повнометражних балетів.

Уже перша робота трупи "Кармен.TV" була нагороджена у 2007 році театральною премією "Київська пектораль" у двох номінаціях: "Краща вистава року" та "Краща робота балетмейстера". У 2008 році за балети "Веронський міф: Шекспірименти", "Болеро", "Дощ" та "Лускунчик" колектив став володарем "Київської пекторалі" у номінації "Подія року".

У червні 2013 відбулася прем’єра балету "Лебедине озеро. Сучасна версія" - п’ятнадцятої постановки Раду Поклітару в "Київ Модерн-балеті" та першої, здійсненої трупою спільно з симфонічним оркестром театру.

"Київ Модерн-балет" із успіхом гастролював у Франції, Іспанії, Нідерландах, Бельгії, Португалії, Румунії, Китаї, Тайланді, Білорусі, Молдові та багатьох містах України. Вистави Поклітару демонстрували на багатьох міжнародних музичних і театральних фестивалях.

До речі, у Києві покажуть постановку про поетів-шістдесятників.