ua en ru

"Стратегічно необхідне": ветеран АТО пояснив значення захоплення Дебальцевого для бойовиків

"Стратегічно необхідне": ветеран АТО пояснив значення захоплення Дебальцевого для бойовиків Фото: Дебальцеве (wikimedia.org)

Боєць розповів, чому утримання міста було важливим для української сторони

У січні-лютому 2015 року за місто Дебальцеве Донецької області відбулися запеклі бої між силами АТО і бойовиками "ДНР" і "ЛНР", яких підтримали кадрові російські військові. Колишній боєць добровольчого батальйону ім. Джохара Дудаєва, Почесний консул Чеченської республіки Ічкерія в Україні Коломійцев Олександр пояснив значення міста для бойовиків. Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Сегодня".

За його словами, всі залізниці Луганського і Донецького напрямку сходилися саме на цій вузловій станції, а тому Дебальцеве мало стратегічне значення.

"Утримання такого вузла було для української армії стратегічно необхідним, тому що постачання між Луганськом і Донецьком по залізниці могло бути налагоджено з боку Росії в разі успішної операції", – пояснив колишній учасник АТО.

"Взяття цього пункту під контроль давало їм (бойовикам і росіянам – ред.) можливість налагодити безперебійне сполучення між Луганськом і Донецьком: швидке підвезення снарядів, ракетних систем, пересування танків на платформах. Це швидше, ніж автомобільним транспортом", – додав Коломійцев.

"З точки зору оборони, це була дуже складна ділянка: досить було перекрити рух по Дебальцевській трасі, і це відрізало всі частини, які знаходилися в глибині. Це Вуглегірськ, Чорнухине та саме Дебальцеве", – зазначив доброволець.

До речі, бойовики обстріляли з кулеметів селище Жованка, згорів житловий будинок.