ru ua

"Суперкостюм": форма українських пожежників згоряє за кілька секунд

"Суперкостюм": форма українських пожежників згоряє за кілька секунд Фото: Пожежники (bagnet.org)

Захисні комплекти не витримують не тільки прямого вогню, але і просто високих температур

Форма українських пожежників не здатна захистити рятувальників від вогню. Це підтверджують журналісти в розслідуванні програми "Наші гроші".

Після пожежі на нафтобазі "БРСМ-Нафта" ДСНС обіцяли замінити форму пожежників на більш якісну, але надані Німеччиною захисні комплекти отримали не всі.

У Запоріжжі рятувальники скаржаться на форму від компанії "Пірена".

"Гасили сміття, хлопець зайшов у тліюче вогнище, поливає водою. Тут вискакує: "Ой, щось гаряче! "В результаті ось що вийшло. Це бойова одяг, яка повинна захищати від вогню", - розповів один з пожежників, показуючи прогорілу форму.

А ось обмундирування, яке закуповують у фірмі "Талан" не згорає від вогню.

"Поки пожежа не їздили, вона була дуже гарною. Але згоріла не від вогню, а від температури", - розповів журналістам анонімне джерело.

Журналісти провели свій експеримент на трьох різних комплектах ,по черзі їх підпалюючи. Форма австрійських і англійських виробників залишилася майже неушкодженою. А ось в комплектах від компаній "Пірена" і "Талан" прогоріла навіть підкладка.

До речі, раніше була представлена демісезонна форма військових. Радник президента України Юрій Бірюков показав варіант військової форми на осінньо-зимовий сезон.