ua ru

Синівська вдячність: Київ святкує річницю звільнення від нацистів

Синівська вдячність: Київ святкує річницю звільнення від нацистів Фото: Архівний знімок фронтової хроніки (facebook.com)

Операція з визволення Києва у 1943 році тривала більше трьох місяців

Президент України Петро Порошенко привітав киян з 73-ю річницею визволення Києва від нацистів. Відповідне повідомлення з'явилося на його офіційному сайті.

"Дорогі ветерани війни! Шановні кияни, співвітчизники! Від усього серця вітаю вас з важливою подією - сімдесят третьою річницею переможного завершення битви за столицю України, яка стала одним з переломних етапів у Другій світовій війні і символом великої жертовності воїнів. Висловлюю учасникам тієї героїчної епопеї глибоку синівську вдячність за здійснений подвиг і дароване нам щастя жити і працювати на рідній землі", – йдеться у привітанні.

Зазначимо, що окупація міста тривала 778 днів, операція з визволення Києва тривала понад три місяці, а безпосередній штурм почався вранці 3 листопада 1943 року. Основними учасниками операції були бійці Першого Українського фронту під командуванням Миколи Ватутіна. За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17500 бійців і командирів Другої світової війни.

Як повідомлялося, напередодні Україна видовищно зазначила День ракетних військ і артилерії.