ua en ru

Як же так?: спливла цікава деталь про громадянство ватажків "ЛДНР" і Криму

Як же так?: спливла цікава деталь про громадянство ватажків "ЛДНР" і Криму Колаж РБК-Україна

В Адміністрації президента розповіли шокуючі факти

Ватажки терористичних угруповань "ДНР" і "ЛНР" Олександр Захарченко та Леонід Пасічник, колишній ватажок луганських бойовиків Ігор Плотницький, а також призначені Росією "керівники" анексованого Криму Сергій Аксьонов і Володимир Константинов досі є громадянами України. Про це свідчить відповідь Адміністрації президента на інформаційний запит 112.ua.

"Матеріали про припинення громадянства України зазначених у запиті осіб на розгляд Комісії при президентові України з питань громадянства в установленому законодавством порядку не надходили", - наголошується в тексті документа.

В АП також додали, що згідно із законом України "Про громадянство", встановлення належності до громадянства, прийняття рішення щодо його набуття, ведення обліку осіб, які набули або припинили громадянство, здійснюється Державною міграційною службою, Міністерством закордонних справ, дипломатичними представництвами і консульськими установами

Нагадаємо, в "ЛДНР" терористи видають власні "паспорти громадян", які на офіційному рівні визнала лише Росія. У Криму з початку анексії місцевим жителям масово видавали російські паспорти.

Варто відзначити, що громадянам з "паспортами ЛДНР" і паспортами громадянина Росії, виданими в анексованому Криму, в'їзд на територію України заборонений.

До речі, соцмережі сколихнула помилка у "паспортах ДНР".