ua en ru

"Там не буде агресії": з'явилося перше україномовне радіо

"Там не буде агресії": з'явилося перше україномовне радіо Фото: Руслана Лижичко (hochu.ua)

В Україні представили нову радіостанцію з прозорою редакційною політикою

У Києві презентували перше виключно україномовне радіо. Нова радіостанція називається Radio1.ua.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Ми хочемо зробити україномовний актуальний, креативний продукт, наповнений тим, що сьогодні може викликати резонанс. Будь-які спроби заробити на українській музиці не були успішні і часто мої колеги переходили на інший контент, тому що вони там просто більше грошей отримували", - заявила Руслана Лижичко, співачка, композитор і переможець "Євробачення-2004"

Чоловік Лижичко Олександр Ксенофонтов назвав нове радіо спробою неквотної українізації та сказав, що основою проекту стане конструктивна українізація.

"Програми, інформаційне наповнення - все це буде україноцентричне. Там не буде агресії, ми не будемо цього нав'язувати. Це не квоти, це - наша відповідь квотам. Квоти - це заборона, обмеження, те, що викликає спротив. Те, що ми робимо, не має викликати спротиву, тому що це лагідна, дуже конструктивна українізація", - зазначив він.

Засновник та ідеолог радіо "Львівська Хвиля" Юрій Зелик заявив, що мета Radio1.ua - стати популярним на всій території України.

"Одне із завдань, яке ми створюємо, - збалансувати інтереси та пріоритети в різних регіонах. Ми спробуємо зробити радіо, яке буде популярним у всіх регіонах України - від Одеси до Львова та Ужгорода включно", - додав Зелик.

Організатори проекту розраховують на широку інтернет-аудиторію нового радіо за кордоном, яка буде його фінансувати.

Автор і реалізатор проектів радіо "Ютар", "Star FM", "Star TV", "Погода ТБ" Юрій Лященко розповів, що новий проект відіграє важливу роль для України.

"Ми розраховуємо на допомогу діаспори, донорів. Цей проект не суто бізнесовий", - зазначив він.

Також організатори мають проект роботи нового радіо на контрольно-пропускних пунктах на лінії розмежування. Вони планують перекрити "сепаратиські" сигнали на українській території.

"Ми розробили проект тимчасового мовлення в зоні АТО. Зокрема, проект малопотужного ФМ-мовлення на КПВВ. Ідея цього проекту в тому, щоб малими передатчиками охоплювати місця дислокації КПП - не секрет, що там є довгі черги. У принципі, ми відпрацювали всі технічні моменти на КПВВ "Зайцеве", котре зараз переміщено в "Майорськ". Також у нас є проект мовлення Radio1.ua на захоплених донецьких і луганських частотах аби перекрити сепаратиські сигнали на українській території", - сказав Лященко.

Організатори наголосили на прозорій редакційній політиці. Для цього Radio1.ua створить Наглядову раду «без політиків». До неї увійдуть журналісти, громадські діячі, представники шоу-бізнесу та митці, однак які – організатори ще не повідомляють.

До речі, суспільне телерадіомовлення отримає в 2017 повне фінансування.