ru ua

Тарута: Представники шоу-бізнесу не зможуть витягнути економіку України зі стану коми

Тарута: Представники шоу-бізнесу не зможуть витягнути економіку України зі стану коми Сергій Тарута (фото: прес-служба політика)

Нардеп прокоментував поточну передвиборчу ситуацію в країні

В Україні сьогодні сформовано величезний запит на нові обличчя в політиці. Але українцям потрібно вибрати не просто нових учасників політичного процесу, або тих, у кого є порівняно високі рейтинги за результатами соцопитувань. На наступних виборах необхідно проголосувати за тих, хто може показати результати своєї попередньої діяльності, хто володіє необхідними професійними якостями та компетенціями. Про це заявив народний депутат України, лідер партії "Основа" Сергій Тарута в ефірі телеканалу NewsOne.

За словами народного депутата, необхідно терміново вжити ряд кроків, щоб зменшити вплив політичних технологій на виборах у 2019 році.

"Політичні технології на виборах були завжди, і будуть застосовуватися в подальшому. Але, щоб зменшити їх вплив на вибори, потрібно терміново прийняти новий Виборчий кодекс та оновити склад ЦВК", - зазначив Тарута.

За словами політика, нинішні парламентські політичні сили повністю себе дискредитували. Але це не привід залучати в політику людей, які не володіють необхідними компетенціями у сфері держуправління.

"Впізнаваність - важлива характеристика, і актори, музиканти, комедіанти, у яких, згідно соцопитувань, є порівняно високі політичні рейтинги, її мають. Але потрібно запитати себе - чи відповідають вони тим вимогам, які зазвичай висувають до діячів загальнодержавного масштабу? Представники шоу-бізнесу не зможуть витягнути Україну з реанімації, в якій вона зараз перебуває. Для політики достатньо бути професійним музикантом або коміком. Лідер держави повинен мати досвід управління великими та складними процесами. Непрофесіонали в політиці і при владі - це величезне зло", - пояснив Тарута.

За словами народного депутата, щоб бути політиком загальнодержавного масштабу, також потрібно взяти на себе колосальну відповідальність за майбутнє країни і розуміти стратегію її розвитку. Тобто президентом в Україні має бути не політик, а державний діяч, патріот, що володіє необхідними компетенціями, який повинен думати насамперед про країну, а не про себе.

До речі, як стверджує один із впливових членів команди Порошенка, Зеленський дійсно налаштований балотуватися в президенти. А от Вакарчук, швидше за все, не буде брати участь у президентських виборах.