ru ua

На території Києво-Печерської лаври знайшли незаконні забудови

На території Києво-Печерської лаври знайшли незаконні забудови Фото: Києво-Печерська лавра (facebook.com/kievopecherskaya.lavra)

Нові об'єкти зводяться без погодження та відповідної документації

На території Києво-Печерської лаври виявили кілька нелегальних забудов. У розслідуванні програми "Схеми" йдеться про те, що об'єкти споруджуються без узгодження з ЮНЕСКО та надання проектно-дозвільної документації заповіднику.

Журналісти отримали копії актів наукового відділу охорони і моніторингу стану нерухомих пам'яток Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника від колишніх працівників.

Андрій Римар і Наталія Загрива були звільнені, як каже жінка, щоб "позбутися від людей, які ретельно збирали і повідомляли інформацію про незаконних будівництв на території лаври".


Відео: У Києво-Печерській лаврі зводять нелегальні забудови (youtube.com/Радіо Свобода онлайн)

По документації мінімум п'ять пам'ятників архітектури на території були перебудовані на замовлення Свято-Успенської Києво-Печерської лаври без проектно-дозвільної документації. Журналістам вдалося з'ясувати, що на території заповідника є також безліч прибудов до пам'ятників архітектури і споруджені три новобудови.

За словами головного архітектора заповідника Якова Діхтяра, будівельні роботи на території лаври проводять на підставі Плану розвитку території, який був затверджений в 2012 році. Однак він не узгоджений з ЮНЕСКО.

Документів на ремонт, перебудову, реконструкцію або будівництво, надано не було. В Мінкульті та УПЦ МП не коментують те, що відбувається.

До речі, у Києво-Печерській лаврі відмовилися вінчати молодят.