"Досить ризиковано": Трамп осоромився на зустрічі з Порошенком

Трамп осоромився на зустрічі з Порошенком
Фото: Дональд Трамп (facebook.com/DonaldTrump)

Президент США допустив стилістичну помилку у мовленні

Під час зустрічі з Петром Порошенком Дональд Трамп, говорячи про Україну, використовував артикль "the".

У матеріалі "Трамп назвав Україну так, як українці ненавидять найбільше" газета The Washington Post зазначила, що американський лідер зробив "невдалий промах".

"Для мене велика честь бути з президентом України Порошенко (It's a great honor to be with President Poroshenko of the Ukraine - Прим. ред.), країни, з якою ми дуже пов'язані", - сказав президент США.

"Трамп правий: Сполучені Штати дійсно давно пов'язані з Україною, але, на жаль, він додав "the" до назви України. Хоча це простима помилка, вона є такою, яка може дратувати українців у зв'язку з геополітичними наслідками", - пише видання.


Відео: Петро Порошенко зустрівся з Дональдом Трампом (youtube.com/Washington Post)

Газета зазначила, що використання "the Ukraine" в англійській мові було поширене довгий час. Однак після того, як Україна отримала статус незалежної держави, артикль "the" відпав. Раніше він застосовувався у зв'язку з офіційною назвою в період з 1919 по 1991 рік - Українська Радянська Соціалістична Республіка (the Ukrainian Soviet Socialist Republic - Прим. ред.).

"Більш ймовірна причина може полягати в етимології слова "Україна", яке на думку деяких вчених відбулося від старого слов'янського слова "окраїна" - району біля кордону. Це пояснює, чому "the Ukraine" дратує багатьох українців. Ця помилка означає, що Україна може бути визначена тільки по відношенню до її великого сусіда, Росії, і років гноблення, які вона відчувала під Москвою в період Радянського Союзу і Російської імперії до цього", - пояснили у виданні.

В The Washington Post відзначили, що, називаючи Україну "the Ukraine", її суверенітет ставиться під сумнів. А враховуючи нинішню ситуацію з Кримом і Донбасом це досить ризиковано.

"Для Трампа, чий доброзичливий погляд на Москву став сумно відомим, це особливо незручно. Порошенко не був явно засмучений тим, як Трамп підбирав слова у вівторок, але в Twitter багато хто вказав на промах", - додали в статті.

Екс-посол США в Росії Майкл Макфол у своєму Twitter зазначив, що в помилці винні помічники президента США, які його не проінформували.

altСкріншот поста з аккаунта twitter.com/McFaul

"Добре інформування з боку помічників могло б пояснити, чому "the Ukraine" так образливо для українців. Адже він президент", - підкреслив дипломат.

До речі, у Білому домі заявили, що санкції залишаться в силі поки РФ "не покине" Україну.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся