ua en ru

"Третя світова": експерт розповів про відновлення "холодної війни" між РФ і США

"Третя світова": експерт розповів про відновлення "холодної війни" між РФ і США Колаж РБК-Україна

За його словами, зіткнення між Америкою і Росією можна очікувати в будь-якій точці світу

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник розповів про можливу загрозу "холодної війни" між РФ і США. Про це він повідомив в коментарі "Обозревателю".

За його словами, ситуація зараз більш небезпечна, ніж до Карибської кризи 1962 року.

"За фактом це вже і є рівень "холодної війни", при чому багато експертів оцінюють ситуацію більш небезпечною, ніж вона була останні 10-15 років, коли пройшли через Карибську кризу. Тоді до СРСР і США прийшло розуміння, що вони підійшли до якоїсь межі, за якою знищать не тільки один одного, але і весь світ, і вони почали домовлятися", – каже експерт.

Мельник зазначив, що події в Сирії можуть стати черговою кризою нового часу, але зіткнень між Америкою і Росією можна очікувати в будь-якій точці світу.

"Сирія один з тих регіонів, де є дуже висока загроза випадкового незапланованого зіткнення між Америкою і Росією. Але це не єдине місце, бо постійно на грані фолу відбуваються зближення кораблів, літаків, і це все може закінчитися серйозним інцидентом з-за помилки одного-двох чоловік в будь-якій точці світу", – вважає експерт.

Нагадаємо, що Олексій Мельник розповів, коли окупований Донбас повернеться до складу України.

За його словами, питання повернення окупованих районів Донецької та Луганської областей під контроль України – це питання, як мінімум, десятки років.