ua en ru

Три людини: стало відомо, хто може кинути виклик Путіну в РФ

Три людини: стало відомо, хто може кинути виклик Путіну в РФ Колаж РБК-Україна

Експерти розповіли про російської опозиції

В матеріалі приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor експерти заявили, що у РФ є три людини, які можуть кинути виклик Путіну. Про це передає "Апостроф".

Експерти поділили російську опозицію на праве, ліве і центристський крило. Також є диференціація між тими, хто виступає проти Кремля, за тим принципом, діють вони в межах системи або поза її.

Повідомляється, що з основних фігур, що кидають виклик Путіну перед виборами (будь то офіційні кандидати чи ні), троє можуть викликати проблеми для Кремля у післявиборчий період: кандидат від КПРФ Павло Грудінін, глава "Яблука" Григорій Явлінський, а також Олексій Навальний.

Спочатку, як передбачалося, Кремль схвалив кандидатуру Грудініна як опонента Путіна з метою спонукати жителів Підмосков'я прийти на голосування. Але зараз Грудінін завоював велику підтримку в противагу Путіну. цей показник все ще турбує Кремль.

Три людини: стало відомо, хто може кинути виклик Путіну в РФФото: Павло Грудінін (msk.kprf.ru)

Тому в останні тижні Грудінін став об'єктом чорної піар-кампанії, підтримуваної державою, яка розкрила його іноземні активи (хоча він відмовився від них, коли зареєструвався як кандидат). Тим не менш зіпсований образ комуністичного кандидата, володіє іноземними активами, погіршила її становище.

Григорій Явлінський, голова партії "Яблуко" знову з'явився на російській політичній арені після довгих років забуття.

Три людини: стало відомо, хто може кинути виклик Путіну в РФФото: Григорій Явлінський (www.yavlinsky.ru)

Кремль хотів би перетворити Грудініна і Явлінського в конструктивну опозицію. Ходять чутки, що Кремль обмірковує діалог з обома сторонами, щоб допомогти сформувати свою майбутню політику. Ходять чутки, що Путін запросив у Явлінського план по Україні.

Третя фігура, проте, навряд чи виявиться в "колі близьких" Кремля. Це – Олексій Навальний. Його антикорупційна кампанія проти російських еліт виявила зростаючий тиск з боку російського населення.

Три людини: стало відомо, хто може кинути виклик Путіну в РФФото: Олексій Навальний (flickr.com moscow-live)

Навальному заборонили балотуватися на посаду президента через судимості, але Кремль ще не посадив його у в'язницю.

Тим не менш, Олексій Навальний і велика частина його команди, ймовірно, проведуть кілька тижнів в ув'язненні під час майбутніх виборів, щоб вони не створили перешкод Кремлю, організувавши масові протести.

Нагадаємо, що Путін заявив, що його підштовхнули до окупації Криму.