ua en ru

Цар, просто цар: Жириновський хоче декомунізувати проспект у Москві на користь Івана Грозного

Цар, просто цар: Жириновський хоче декомунізувати проспект у Москві на користь Івана Грозного Фото: кадр із фільму "іван Васильович змінює професію" (pravoslavie.ru)

На думку російських політиків, цар-вбивця як державний діяч незаслужено забутий

Російська партія ЛДПР пропонує перейменувати Ленінський проспект у Москві проспект Івана Грозного.

Ліберал-демократична партія Росії свою ініціативу обґрунтовують тим, що Володимир Ленін був "руйнівником країни", а Іван Грозний незаслужено забутий в історії як державний діяч, який багато зробив для Росії, передає Інтерфакс.

"І може бути Ленінський проспект перейменувати у проспект Івана Грозного, щоб коли з "Внуково" (московський аеропорт – Ред.) їдуть іноземні делегації, розуміли, куди їдуть. Шосе Івана Грозного, а попереду - Кремль і стоїть Князь Володимир (пам'ятник – Ред.), це вражало б", - сказав лідер ЛДПР Володимир Жириновський, виступаючи на пленарному засіданні палати в середу в рамках політичних заяв.

Володимир ЖириновськийФото: Володимир Жириновський (annotar.livejournal.com)

"Ленінський проспект в честь кого названий? Руйнівник країни. А Іван Грозний - немає жодної вулиці", - сказав він.

Жириновський також нагадав, що раніше в Орлі було відкрито пам'ятник Івану Грозному.

"З Третьяковки потрібно зняти картину про те, як Іван Грозний вбиває свого сина. Він нікого не вбивав", - сказав глава ЛДПР.

На його думку, міським вулицями потрібно давати назви тих "діячів, які підняли країну - Іван Грозний, Петро Перший і т. д.".

До речі, член партії ЛДПР потоптався по портрета Обами.