ru ua

Як ціла Швеція: скільки населення втратила Україна за 26 років

Як ціла Швеція: скільки населення втратила Україна за 26 років Фото: dem-alliance.org

Населення нашої держави викликало занепокоєння експертів

За 26 років незалежності України її населення скоротилося на 10 мільйонів осіб. Такі дані повідомляє ТСН. Експерти попереджають, що до 2050-го року ситуація може значно погіршитися.

Коли Україна отримала незалежність, повідомлялося, що українців налічується 52 мільйони. Зараз вже 42 млн. Наголошується, що це мінус 10 мільйонів чоловік – це ціла Греція, Португалія або Швеція.

Держава втрачала населення за всі роки незалежності. Основною причиною був високий рівень смертності та низький рівень народжуваності. За 26 років більше 6 мільйонів чоловік пішли з життя, а народилися всього 3,5 мільйона.

Зазначається, що в роки економічних криз розрив між кількістю народжених і померлих збільшується. У 2008 році українців стало менше на цілих 300 тисяч. Для порівняння, це населення Хмельницького, Чернівців або Сум.

Через чотири роки, у 2012-му, доходи населення стрімко зросли, середня зарплата збільшилася на 50 доларів і було помічено, що в країні зріс рівень народжуваності.

У 2013 році знову був фінансовий обвал. Між народженими і померлими утворилася помітна різниця. Минулого року середня зарплата по Україні опустилася до рівня 2006-го - 192 долара в місяць. Народжуваність впала відповідно.

Через нестабільну ситуацію в країні кожен шостий задумується про еміграцію. Нашу державу вже залишили 8 мільйонів чоловік, що дорівнює населенню Австрії та Ізраїлю. Відзначається, що Україна також приймає мігрантів (їх 732 тисячі), однак їх у десять разів менше, ніж кількість тих, хто виїхав.

У підсумку з території України вибуло 7 мільйонів, померло на 2,5 мільйона більше, ніж народилося, - це вже 9,5 мільйонів людей. Анексія забрала 2 мільйони 300 тисяч громадян. Разом 12 мільйонів загублених громадян, тобто число вийшло більше, ніж показала офіційна статистика.

За даними ТСН, якщо рівень смертності і надалі буде перевищувати народжуваність, у 2050 році українців буде ще на 10 мільйонів менше. А міжнародні організації прогнозують поступове зникнення цілих регіонів.

До прикладу, в селі Хаїха Чернігівської області 26 років тому жили 61 людина, тепер тут ніхто не живе. Де-факто села не існує, хоча на карті воно є. Останній житель Хаїхи помер у минулому році.

Раніше повідомлялося, що американські військові зворушливо привітали українців з Днем Незалежності.

Нагадаємо, в зоні ООС на свято Дня Незалежності понад 5000 осіб прийшли в вишиванках.

До речі, за 27 років незалежності Україна і президент пройшли період дорослішання. Таку думку висловив блогер.

29 серпня - День пам'яті загиблих за волю України (відео: STYLER.rbc.ua)