ua ru

Яценюк відвідав прем’єру фільма про війну за українську демократію, знятого американським документалістом

Яценюк відвідав прем’єру фільма про війну за українську демократію, знятого американським документалістом Фото: Арсеній Яценюк

Телевізійна прем’єра стрічки запланована до виходу в ефір провідних каналів України 20 лютого 2017 року

16 лютого відбулася українська прем’єра документального фільму "Переломний момент: Війна за демократію в Україні", знятого американським документалістом, володарем трьох Оскарів Марком Джонатаном Харрісом у співпраці з українським режисером Олесем Саніним.

Захід відвідав також лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк. Як виявилося, український політик був запрошений на прем’єру як один із учасників фільму, що давав для нього інтерв'ю.

Арсеній Яценюк Фото: Арсеній Яценюк

Фільм охоплює період 2013-2016 років, який обернувся для України часом величезних випробувань і викликів.

Лідер "Народного фронту" подякував Марку Харрісу та Лесю Саніну за їх роботу: "Цей фільм є відповіддю в тому числі на ту неправду, яку розповсюджує Росія і наші вороги".

"Переломний момент", зазначив Яценюк, - "це витвір мистецтва, який відображає долю і дух українського народу": "Цей фільм говорить правду для всього світу: про Майдан, про незаконну анексію Криму Російською Федерацією, про російське захоплення Донецька і Луганська та про Україну, яка бореться за свою незалежність. А правда – це те, чого сьогодні потребує світ".

яценюк Фото: "Основний здобуток цього фільму – це справжні люди. І те, як вони показані в цьому фільмі, заслуговує на четвертий Оскар для Марка Джонатана Харіса", - сказав Арсеній Яценюк

До прем’єрного показу в Україні фільм "Переломний момент" уже взяв участь в одному з найповажніших фестивалів документального кіно Hot Springs Documentary Film Festival у США в жовтні 2016 року, того ж року отримав визнання як найкращий документальний фільм на кінофестивалі EtCultura (штат Флорида, США), а нещодавно став учасником Міжнародного кінофестивалю в Санта-Барбарі (Santa Barbara International Film Festival).

За час роботи над фільмом було записано 86 інтерв’ю з учасниками подій на Майдані та сході України і зафільмовано майже 600 годин робочого кіноматеріалу. Телевізійна прем’єра стрічки запланована до виходу в ефір провідних каналів України 20 лютого 2017 року.