ua en ru

"Мінськ" - це мертвонароджена дитина": Тимчук розповів, чого варто чекати від Росії в 2018 році

"Мінськ" - це мертвонароджена дитина": Тимчук розповів, чого варто чекати від Росії в 2018 році Фото: Дмитро Тимчук (Соколовська Інна / УНІАН)

За його словами, для Путіна зараз важливо зберігати статус-кво

Координатор групи "Інформаційне опір", нардеп Дмитро Тимчук в інтерв'ю виданню "Апостроф" розповів, чого слід очікувати Україні від Росії і Путіна в 2018 році.

Він вважає, що довгий час Росія очікувала, коли Україна "плюне" і скаже, що Мінські угоди "поховані".

"Насправді, ця гра в "кішки-мишки" триває не перший рік. Всі розуміють, французи, німці, росіяни і, тим більше, ми, що "Мінськ" — це мертвонароджене дитя. Ці розмови про "дорожню карту" – не більше, ніж клоунада. Всі це розуміють, але потрібно робити серйозні обличчя, тому що альтернативи як би немає. Скільки триватиме цей цирк, поки незрозуміло. Але вибори в Росії (в 2018 році) можуть стати якийсь відправною точкою", - вважає Тимчук.

За його словами, для Путіна зараз важливо зберігати статус-кво.

"Путін буде тягнути до виборів цей статус-кво. А після виборів почнуться інші розмови. Всі чудово розуміють, що російська економіка не в кращому стані. І те, що зараз зберігаються якісь соціальні гарантії, то це триватиме лише до виборів", - говорить він.

Тимчук уточнив, що в Росії до осені 2018 року може створитися така соціально-економічна негативна ситуація всередині, що Путіну доведеться щось вирішувати.

"Той же Крим досить таки дорого обходиться Путіну, війна на Донбасі коштує копійки, санкції беруть своє, міжнародна ізоляція — всі ці фактори в сукупності дають можливість розуміти, що для росіян після виборів настануть не найкращі часи. Їм вже безпосередньо скажуть, що потрібно досить серйозно затягнути пояси, а в Росії далеко не всім громадянам це сподобається. Крим, ясна річ, він не віддасть, а от з приводу Донбасу у нього стане питання руба: або йти з надією на зняття санкцій, плюс зняти з себе тягар фінансування цієї кампанії, або продовжувати війну з незрозумілими наслідками вже всередині своєї країни. Що він вибере – поки незрозуміло. Але у Кремлі чудово розуміють, що цей вибір скоро настане", - розповів координатор групи "Інформаційне опір".

Дмитро вважає, що після виборів в Росії варто очікувати серйозних змін стратегії Кремля, але єдине питання - як буде виходити Путін з Донбасу, намагаючись зберегти обличчя, тому що це для нього принципово важливо.

Нагадаємо, що Дмитро Тимчук розповів з якими проблемами зіткнеться Україна, якщо Донбас зараз повернеться до її складу.