ua en ru

Вбивство Ноздровской: слідство виявило неоднозначні записки Россошанського

Вбивство Ноздровской: слідство виявило неоднозначні записки Россошанського Колаж РБК-Україна

Записки мають різний сенс, протилежний один одному

Правоохоронці знайшли дві записки підозрюваного у вбивстві правозахисниці Ірини Ноздровской Юрія Россошанського. Про це йдеться в рішенні Шевченківського районного суду від 2 лютого.

Відзначається, що правоохоронці 10 та 17 січня провели огляди місця вбивства, в ході яких були вилучені записки з рукописним текстом, виконаним Россошанським.

"Під час додаткового допиту підозрюваного від 11.01.2018 Россошанський повідомив, що ці рукописні тексти (записки) були написані ним особисто, без стороннього тиску і адресовані дружині і дочці", - сказано в рішенні суду.

Підозрюваний повідомив, що записки мають різний сенс, протилежний один одному, так як в одній записці він зізнається у вчиненні умисного вбивства Ноздровской, а в іншій - заперечує свою причетність.

"Россошанський під час зазначеного допиту повідомив, що записка, в якій він заперечує свою причетність до скоєння умисного вбивства, написана з метою уникнення відповідальності і у зв'язку з тим, що судова і правоохоронна система України є недосконалою і заангажованим", - йдеться в документі.

Як наголошується, слідству потрібно провести криміналістичну експертизу вилучених записок, щоб підтвердити або спростувати, що вони написані дійсно Россошанським, і визначити стан особи під час їх написання.

У зв'язку з цим У зв'язку з цим слідство звернулося до суду з проханням надати зразки почерку Россошанському. Суд дозволив поліції вилучити письмові заяви Россошанському, які він писав адміністрації Київського (Лук'янівського) СІЗО для передачі продуктів міститься там синові Дмитру.

Раніше повідомлялося, що 1 січня поліція повідомила, що знайдено труп молодої жінки у Вишгородському районі Київської області. Пізніше стало відомо, що вбита - це правозахисниця Ірина Ноздровская, яка кілька років займалася справою про загибель своєї сестри Світлани Сапатинской, яку 30 вересня 2015 в селі Демидів смерть збив племінник голови суду Вишгородського району Дмитро Россошанський.

8 січня 2018 року поліція затримала підозрюваного у вбивстві. Ним виявився батько підозрюваного у аварії, Юрій Россошанський. Як заявили в поліції, затриманий не розкаюється у скоєному і вважає свій вчинок правильним.