ua en ru

Вчені назвали головні причини відмінностей між мовами

Вчені назвали головні причини відмінностей між мовами Фото: Цікаво, а які факти впливають на формування мови жестів?

Дослідники підтвердили так звану "теорію акустичної адаптації"

Американські дослідники назвали клімат і навколишнє середовище причинами, що обумовлюють відміну всіх світових мов один від одного. Про це вчені розповіли у своїй доповіді, представленій на 170-му з'їзді Американського акустичного товариства.

Наприклад, у мовах людей, що живуть у регіонах з густими тропічними лісами, переважають низькі частоти і голосні, тому що в подібній обстановці так легше почути один одного. У людей, що живуть на відкритих просторах, навпаки, переважають дзвінкі голоси і частіше використовуються приголосні.

Вчені назвали головні причини відмінностей між мовами

Фото: "Привіт" на різних мовах світу

До таких висновків учені прийшли, вивчаючи 633 мови світу. У ході своїх досліджень особливу увагу дослідники приділяли малим мов, на яких у світі говорять менше п'яти мільйонів чоловік. Сформульовану закономірність вони назвали підтвердженням так званої "теорії акустичної адаптації". Крім ландшафту вчені враховували такі чинники, як середній річний рівень опадів і температури, які також можуть вплинути на поширення звукових хвиль у повітрі.

"Ми впевнені в тому, що частина характеристик звукових моделей мов світу формується виходячи з кліматичних і екологічних характеристик регіону", - говорить професор Університету Нью-Мексико і провідний автор дослідження Іан Медісон.

Вчені назвали головні причини відмінностей між мовами

Фото: Карта поширення мов, які для людей першими (рідними)

Відзначимо, вперше теорію про те, що ландшафт місцевості обумовлює звуки, які видають його мешканці, сформулювали щодо птахів. Дослідники встановили, що спів окремих видів птахів пов'язане з тим, де вони мешкають в лісах або на відкритих просторах.

Вчені назвали головні причини відмінностей між мовами

Фото: Європейський день мов (відзначається 26 вересня)

До речі, в Арктиці виявили останки мамонтів, придатні для клонування.