ua en ru

Вчені прогнозують руйнування міст у зоні Східного Сибіру

Вчені прогнозують руйнування міст у зоні Східного Сибіру Фото: Салехард (siberiantimes.com)

Через 35 років відтавання ґрунтів через глобальне потепління зруйнує російські міста

Міжнародна група дослідників з РФ і США з'ясувала, що міста в Східному Сибіру, що знаходяться в зоні вічної мерзлоти, можуть зруйнуватися до 2050 року.

Причиною є відтавання ґрунтів через глобальне потепління, передає The Siberian Times.

За даними дослідників, через 35 років несуча здатність порід, в яких міститься вічна мерзлота, може зменшитися на 75-95 відсотків. Це призведе до деформації й обвалення житлових і промислових споруд.

Перш за все, зміни торкнуться міст Анадир і Салехард. Будівлі в цих містах можуть втратити стійкість до середини 2020-х років. Якутськ і Норильськ опиняться під загрозою руйнування в 2040-ві.

Вчені прогнозують руйнування міст у зоні Східного Сибіру

Фото: Міста, які чекає руйнування (siberiantimes.com)

Вчені підкреслюють, що це не остаточні висновки, оскільки велика невизначеність метеорологічних прогнозів не дозволяє отримати точні дані.

Дослідники рекомендують використовувати нові технології будівництва, враховуючи танення вічної мерзлоти. На їхню думку, навіть, за найбільш оптимістичними сценаріями грунти втратять 25 відсотків несучої здатності.

Вічна мерзлота займає близько 60 відсотків території Росії. Найбільше вона поширена у Східному Сибіру та Забайкаллі, де температура порід не піднімається вище нуля градусів Цельсія. Ґрунтові води в таких умовах знаходяться у вигляді льоду.

До речі, на Філіппіни обрушився потужний тайфун.