ru ua

Вчительку, яка намагалася продати 13-річну дівчинку, відпустили додому

Вчительку, яка намагалася продати 13-річну дівчинку, відпустили додому Фото: Дівчинка боїться виходити з дому (РБК-Україна)

Жінка замість 15 років в'язниці перебуває під домашнім арештом

Суд пом'якшив міру запобіжного заходу вчитель школи-інтернату в Люботині Харківської області, якій загрожує до 15 років в'язниці за спробу продати 13-річну ученицю за $13 500. Про це повідомляє "Сегодня".

52-річна Галина Коваленко буде чекати вироку не в ізоляторі, а під цілодобовим домашнім арештом. У прокуратурі рішенням суду шоковані.

Педагога затримали "на гарячому" в момент, коли вона збиралася здійснити операцію. Вчителька Люботинського спецінтернату планувала, щоб її учениця Оля Парня повинна була сісти в машину до покупців, після чого жінка отримувала свої гроші. Проте в машині Коваленко вже чекали правоохоронці. Жінці висунули підозру за статтею "Торгівля людьми", максимальна санкція якої передбачає до 15 років ув'язнення.

Столичний суд визначив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, але в середу ввечері на сторінці обвинуваченої у Facebook з'явився пост з текстом: "Вдома!". З'ясувалося, що Харківський райсуд змінив запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт.

"У прокуратури була принципова позиція: обвинувачену потрібно залишати під вартою. Вона не визнає провину, живе в одному населеному пункті з сім'єю потерпілих і свідками. Отже, має можливість впливати на потерпілих і свідків, залякувати або умовляти", — розповіла прес-секретар облпрокурора Віта Дубовик.

За словами адвоката потерпілої сторони Геннадія Герасименка, постанова суду про зміну запобіжного заходу, винесена в ході розгляду справи, за нині чинним Кримінально-процесуальним кодексом не оскаржується.

"Що стосується самої постанови, то сторона захисту посилалася на нібито поганий стан здоров'я обвинуваченої, при цьому з представлених документів була лише меддовідка з СІЗО, згідно з якою обвинувачена лікується амбулаторно, приймає таблетки. Будь-яких даних про те, що вона потребує лікування поза СІЗО, не надали", – сказав адвокат.

Герасименко розповів, що Галину Коваленко вже допитали в суді, але ризик тиску на потерпілу дівчинку залишається. Адвокат також зазначив, що найнеприємніше в цій ситуації те, що обвинувачена та потерпіла живуть буквально в 100 метрах один від одного.

"Дівчинка перебуває в дуже важкому емоційному стані, ми два засідання не могли її допитувати, тому що вона не переставала плакати. А коли вона дізналася, що сталося, стала боятися ходити в школу. Дитині важко пояснити, що її вчитель не може покинути свого дому і повернутися на роботу", — розповів адвокат.

Мати постраждалої, Ірина Парня, додала, що Оля не просто боїться їхати в школу, вона навіть не може вийти з двору, хоча до минулого тижня ходила на всі уроки.

"Постанова суду нас убила наповал. Тепер доведеться її возити до школи і забирати. Будемо цікавитися – можливо, нам, як потерпілій стороні, в цій ситуації покладається якась охорона", – поділилася Ірина.

Адвокат підкреслив, що незрозуміло яким шляхом ідуть слуги Феміди.

"Суд йде незрозуміло яким шляхом, задаючи питання, які виходять за рамки пред'явленого обвинувачення. Вони запитували більше про те, що відбувалося вже після події злочину. Наприклад, суд цікавився діями співробітників поліції, чимось ще, але не самим фактом злочину. Мені це незрозуміло", – сказав Геннадій Герасименко.

Раніше повідомлялося, що суд Харкова розгляне справу підозрюваної в спробі продажу дитини вчительки в закритому режимі.