ua en ru

Удар "під дих": Тимчук розповів, які небезпеки несе повернення Донбасу (відео)

Удар "під дих": Тимчук розповів, які небезпеки несе повернення Донбасу (відео) Фото: Дмитро Тимчук (РБК-Україна)

"Ми самі не розуміємо, з якими проблемами зіткнемося"

Координатор групи "Інформаційний опір", нардеп Дмитро Тимчук в інтерв'ю виданню "Апостроф" розповів, з якими проблемами зіткнеться Україна, якщо Донбас зараз повернеться до її складу.

"Ми самі не розуміємо, з якими проблемами зіткнемося, якщо раптом завтра Путін піде з Донбасу, а ми отримаємо те, чого бажали – Донбас повернеться в Україну", - говорить Тимчук.

За його словами, на сьогодні існують лише приблизні оцінки, скільки потрібно грошей на відновлення зруйнованої інфраструктури Донбасу.

"Потрібно буде вирішувати соціально-економічні проблеми. Варіант невиплати пенсій й соціальних допомог, як відбувається зараз, тому що це – окупована територія, не прокотить", - вважає нардеп.

Він зазначив, що одна з головних проблем – повернути місцеве населення в інформаційне поле України.

Тимчук вважає, що людей, співчуваючих Україні і готові щось зробити в ім'я України, там (на Донбасі) ніяк не більше п'ятої частини.

"Для нас може зіграти позитивну роль тільки те, що основна частина населення цих територій, як і на будь-якій іншій території, - це "болото", тобто люди, які приймуть будь-яку владу, яка їм гарантує мінімальний соціальний рівень захисту, забезпечить робочі місця, дасть впевненість у завтрашньому дні і мирне небо над головою. У цьому плані для нас це може зіграти позитивну роль", - говорить Дмитро.

Тим не менш, за його словами, якась частина населення з зброєю в руках буде протистояти поверненню України, враховуючи, наскільки цей регіон забитий зброєю.

"Завдяки нашим правоохоронним органам, спецслужбам і так далі, ми зможемо утримати ситуацію після того, як Путін піде. Але питання, чи буде Росія далі фінансувати діяльність якихось підпільних груп і рухів? А це означає постійні теракти і диверсії, що буде не кращим чином позначається на ситуації в регіоні", - зазначає координатор групи "Інформаційне опір".

"Боюся, це буде такий удар "під дих" українській економіці, що далеко не всі будуть раді, що ми повернули контроль над Донбасом", - підсумував він.

Відео: Дмитро Тимчук (youtube.com/Апостроф)

Нагадаємо, що стало відомо про страшні наслідки окупації Криму.