ru ua

Викрадені діти: разом з Кримом Росія забрала наших сиріт

Викрадені діти: разом з Кримом Росія забрала наших сиріт Фото: Сиротам доводиться несолодко (dom-rebenka.org.ua)

Після анексії були організовані так звані "потяги щастя" для усиновителів

Росія вкрала не менше чотирьох тисяч українських дітей з анексованого Криму, багатьох з яких вже вивезли в області сусідньої Росії і передали в сім'ї російських громадян. Про це повідомила представник омбудсмена України Аксана Філіпішина в інтерв'ю Громадському радіо.

За її інформацією, після анексії були організовані так звані "потяги щастя", де просто ешелонами завозилися кандидати в усиновлювачі, але потім з'ясувалося, що це були кандидати у прийомні батьки. Тому дітей не віддавали на всиновлення, а в так звані прийомні сім'ї, де виховання є тимчасовим.

"Будь ноти навіть з боку українського уряду просто зависають у повітрі, так як на них не реагують. І, звичайно, ми отримуємо відповіді, що Крим є територією Росії, це вже наші діти, та влаштування їх у різні форми виховання є суто справою Росії", – обурена Філіпішина.

До всього дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування з Криму, примусово переробили українські документи на російські, а до кінця року їх навчання буде організовано повністю по російським стандартам.

А тим часом Україна вимагає надати Дитячому фонду Організації Об'єднаних націй доступ на окуповані території Донбасу для відстеження ситуації з правами дитини.