ua ru

Україна повинна виплатити 6,7 млн грн подружжю за зруйнований будинок у зоні АТО

Україна повинна виплатити 6,7 млн грн подружжю за зруйнований будинок у зоні АТО Фото: Суд (pixabay.com/Daniel_B)

Апеляційний суд зобов’язав державу відшкодувати переселенцям завдану терористичним актом шкоду

Держава має виплатити сім’ї переселенців, яка внаслідок бойових дій втратила будинок у селищі Водяне Донецької області, стягнення 6 млн 705 тис. грн. Апеляційний суд Києва погодився з рішенням суду першої інстанції щодо стягнення. Відповідну ухвало було винесено 15 червня, передає "Главком".

Представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Головного управління Національної гвардії подали скарги до апеляційного суду, в яких просили скасувати рішення Печерського суду, оскільки, на їх думку, воно ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права, а висновок суду зроблений на припущеннях.

Зокрема представник Кабміну у суді наголосив на відсутності причинно-наслідкового зв'язку між діями відповідача та причиненою позивачам шкодою. За його словами, також не було враховано, що до повноважень Кабінету міністрів України не відносяться питання відшкодування шкоди, завданої терористичним актом.

Однак колегія апеляційного суду Києва погодилася з судом першої інстанції, що житловий будинок подружжя з Донецької області з господарськими спорудами та будівлями і майном стояв у районі розташування українських військових та був пошкоджений під час АТО.

"Згідно з актами обстеження Тимчасовою комісією з пошкоджених об'єктів житлово-комунального господарства, соціальної інфраструктури Ясинуватського району, покрівля житлового будинку у Водяному зруйнована на 100%, несучі стіни пошкоджені на 25%, віконні та двірні прорізи - на 80%, господарські будівлі - 50%, паркан - 100%. Внаслідок прямого влучення снаряду покрівля житлового будинку повністю зруйнована, а також зруйновано три плити перекриття, зовнішня стіна бокового фасаду, пошкоджено 15 вікон, троє вхідних дверей, відсутні двоє вхідних та всі міжкімнатні двері, пошкоджено 25% внутрішнього оздоблення будинку, майно, яке знаходилося у будівлі на момент її пошкодження, повністю знищено", - повідомляється у виданні.

Зважаючи на це апеляційний суд наголосив, що, згідно з чинним законодавством, заподіяну шкоду терористичним актом має відшкодувати держава за рахунок коштів держбюджету України.

Колегія суддів також підтвердила правильність стягнення 50 тис. грн моральної шкоди з держави на користь потерпілого подружжя.

Варто відзначити, що ухвала Апеляційного суду Києва може бути оскаржена в касаційному порядку у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом 20 днів з моменту її проголошення.

До речі, стало відомо, які країни та чим допомогли українській армії за чотири роки війни.