ua en ru

Україна реабілітувала повстанців Холодного Яру

Україна реабілітувала повстанців Холодного Яру Фото: Обкладинка кримінальної справи одного з козаків (facebook.com)

Виправдальне рішення виніс Апеляційний суд Київської області

Апеляційний суд Київської області реабілітував героїв Холодного Яру, які боролися за незалежність України на початку століття. Про це у соцмережі повідомив президент історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль.

"Тільки що з Апеляційного суду Київської області зателефонував член Історичного клубу "Холодний Яр" Микола Тихонов і повідомив, що сьогодні, 18 жовтня 2016 року, в судовому засіданні були реабілітовані холодноярські отамани, їх козаки і побратими", - йдеться в повідомленні.

За словами Коваля, вперше ознайомитися зі справами ще не реабілітованих отаманів він зміг ще в 1977 році, з тих пір почав боротися за відновлення їх прав і пам'яті. Однак звернення в різні інстанції (Генеральну прокуратуру, Верховну Раду і т. д.) залишалися без відповіді.

Історик нагадує, що в Україні досі діє закон СРСР, у відповідності з яким всі, хто зі зброєю в руках боровся проти радянської влади, є бандитами і реабілітації не підлягають.

Нагадаємо, що в березні Міністерство екології та природних ресурсів України приступив до створення в Черкаській області природного парку "Холодний яр".