ua en ru

В Україні може з'явитися нова сім'я меценатів

В Україні може з'явитися нова сім'я меценатів Фото: Меценати

Казахстансккий бізнесмен Кенес Ракішев і його дружина Асель Тасмагамбетова можуть скласти компанію українським меценатам

У багатьох українців слова "благодійність" та "меценатство" асоціюються з декількома подружніми парами – Віктором і Оленою Пінчук, Юрієм і Тетяною Логуш, а також Сергієм і Вікторією Тігіпко. Олена Пінчук успішно розвиває і підтримує єдиний в Україні фонд по боротьбі зі Снідом - "АНТИСНІД". Благодійний фонд Віктора Пінчука підтримує талановиту молодь і представників образотворчого мистецтва. Подружжя Логуш надає підтримку літераторам і театралам. А сім'я Тігіпко інвестує в кінематографістів.

Але в найближчому майбутньому українці можуть дізнатися про ще одній сім'ї успішних бізнесменів та меценатів. Мова йде про нового власника українського БТА-Банку казахстанському бізнесмена Кенесе Ракишеве і його дружині Асель Тасмагамбетовой.

Справа в тому, що казахстанський бізнесмен дотримується принципу соціальної відповідальності бізнесу. Тому існує ймовірність того, що власник українського БТА-Банку буде брати участь у реалізації різних соціальних проектів на території нашої країни.

Звіт про діяльність фонду "Сабі" 2016: інфографіка

Подружжя Ракішев-Тасмагамбетова відома своєю благодійністю в Казахстані, де розташована значна частина бізнес-активів. Створений ними приватний благодійний фонд "Сабі" виділив гроші на будівництво сучасного центру соціальної адаптації дітей-сиріт в місті Актобе. Також фонд фінансує програми підтримки обдарованих дітей, проект "Подаруй дітям життя", в рамках якого відбувається збір коштів на дитячі операції. Благодійникам вдалося зібрати $10 млн, які дозволили провести операції двом тисячам дітей.

Більш того, підконтрольний Кенесу Ракишеву "Казкоммерцбанк" підписав з керівництвом Алмати 5 річний меморандум, що передбачає інвестування $1млрд на будівництво цілої низки інфраструктурних проектів. Інвестори планують звести нову сучасну школу, побудувати 150 дитячих і спортивних майданчиків, провести реконструкцію парків і скверів. І це лише мала дещиця задуманого.