В Україні провели унікальну операцію новонародженому (відео)
Унікальною стала не тільки сама операція, але і спосіб, яким її провели
В Інституті Амосова медики провели унікальну операцію на серці новонародженого хлопчика на ім'я Давид. Про це повідомляє ТСН.
Лікарі виявили у Давида серйозну патологію серця, ще коли він перебував в утробі матері. Через шість годин після того, як він народився, хірурги провели унікальну операцію і поставили йому кардіостимулятор.
"Мені дали на пару хвилин потримати – і все", - зізналася мама Давида.
Малюка відразу ж відвезли в операційну. Спочатку серце намагалися підтримувати препаратами, але потім прийняли рішення поставити кардіостимулятор, який такого ж розміру, як і серце Давида. Після операції малюк провів 10 днів у реанімації.
Через два тижні після народження Давид позіхає і облизується. Смертність серед дітей з такими патологіями дуже висока, а щорічно народжується до 150 таких дітей.
"Ця патологія має назву подовжений QT ритм, коли серце не встигає працювати. Воно не могло відновитися до наступного скорочення, час відновлення серця було надзвичайно довгим, це надзвичайно серйозна патологія серця", - розповів завідувач відділенням хірургії складних порушень серцевого ритму Валерій Залевський.
Він пояснив, що більшість дітей з такою патологією гине ще до народження, в утробі матері. Крім того, медики пояснили, що така патологія – генетична.
"120-140 дітей можуть народжуватися з цією патологією. Це дуже важке порушення ритму, і воно, на жаль, у 43% генетично обумовлено", - пояснила завідувач відділу Інституту педіатрії Юлія Давидова.
Унікальність тієї операції, яку провели Давидові, полягала ще й у тому, що дитині не розкривали грудну клітку, а вшивали кардіостимулятор через вену.
"Вперше був вшитий через вену всередину серця і в підключичну зону один із самих маленьких у світі кардіостимуляторів", - розповів директор Інституту Амосова Василь Лазоширинец.
Головний лікар інституту серцево-судинної хірургії Сергій Сіромаха пояснює, що акушери і кардіохірурги готові разом рятувати таких дітей і для цього потрібно, щоб пороки серця діагностували до народження дитини.
"Зараз патологію до народження діагностують лише у одного з десяти хворих дітей. Треба, щоб вчасно запідозрили і відправили до нас", - пояснив експерт.
За словами медиків, серце Давида працює нормально і загрози життю дитини немає. Скоро малюка випишуть додому, в Одеську область.
Відео: Унікальна операція (ТСН)
До речі, раніше ми повідомляли про те, що масове звільнення лікарів з Охматдиту загрожує здоров'ю дітей.
А також писали про те, що експерти назвали причини демографічної кризи в Україні
Відео: РБК-Україна