В Україні створять Культурний фонд

В Україні створять Культурний фонд
Фото: Нацрада реформ схвалив створення Українського культурного фонду (mashable.com)

Створення фонду має сприяти модернізації та підтримки українського мистецтва, а також розвитку інтелектуального та духовного потенціалу суспільства

Національна рада реформ схвалив законопроект про створення Культурного фонду України, який буде виділяти кошти на підтримку культурних проектів. Про це йдеться на сайті Урядового порталу.

"Фокус діяльності пропонованого фонду повинен бути на культурі і мистецтві. Саме це відрізняє його від інших вже зареєстрованих законопроектів. Фонд повинен бути самостійним у прийнятті рішень у своїй сфері. А також необхідно чітко визначити важелі впливу на його політику з боку органів державної влади. Ми маємо намір кардинально змінити методи взаємодії з мистецьким середовищем. По суті - це втілення декомунізації у сфері культури", - зазначив міністр культури Євген Нищук.

Він зазначив, що метою фонду є виділення коштів для культурних проектів. Зараз ці кошти планують брати з державного бюджету та благодійних внесків.

Наглядова рада фонду здійснюватиме свої повноваження на громадських засадах. Він буде складатися з 9 осіб: 2 з них буде пропонувати міністерство культури, 2 - президент, 2 - громадські об'єднання у сфері культури, 2 - установи культури, також за посади в неї увійде голова ради.

Відбір проектів здійснюватиметься експертними радами на професійній основі.

До речі, археологічні знахідки на київській Поштовій площі, де зараз ведуться розкопки, можуть бути визнані ЮНЕСКО об'єктами всесвітньої культурної спадщини.

Раніше Styler писав про те, що українці пишаються своїм громадянством і вірять у майбутнє.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся