Українець отримав "Фотооскар" на всесвітньому конкурсі фотографів

Українець отримав "Фотооскар" на всесвітньому конкурсі фотографів
Фото: Сергій Мельниченко (facebook.com/melnitchenko)

Перемога в конкурсі для нього стала несподіванкою

Нагороду Der Leica Oskar Barnack Award у Берліні отримав фотограф-любитель з Миколаєва Сергій Мельниченко. Про це повідомляє ТСН.

Сергій Мельниченко став першим українським фотографом, який удостоївся престижної премії Der Leica Oskar Barnack Award. Ця світова премія вважається серед фотографів аналогом "Оскара". Щорічно за неї борються кілька тисяч фотомайстрів з безлічі країн. В цьому році вона дісталася нашому співвітчизнику, фотографу-любителю з Миколаєва.

Серію фотографій про закулісся нічної індустрії розваг, яку критики удостоїли найвищої нагороди Der Leica Oskar Barnack Award, Мельниченко зробив в Китаї. Хлопець поїхав туди, щоб заробити і влаштувався працювати танцюристом.

Атмосфера, що панує за лаштунками нічної індустрії розваг в Китаї, так вразила фотографа, що він почав знімати красу в софітах, гламур на сцені, втому, пияцтво, передозування наркотиками і сльози безвиході в гримерках.

"Ось ця фотографія – одна з найпотужніших для мене. Дівчина заносить свою подругу на плечах, та у відключці, забігає охорона, керівництво, починають її приводити до тями", - розповів Мельниченко.

Критики вважають, що завдяки тому, що Мельниченко і сам був частиною цієї кухні розваг, він зміг передати на фотографіях всі реалії.

"Ми відчуваємо країну, де це було. Важливо, що Сергію вдалося передати цей стан. Почуття цих дівчат, які працюють на сцені, їх емоції, які вони виражають поза сценою, їх життя", - пояснила засновник арт-простору Face Fundation Тетяна Миронова.

Роботи Мельниченко вже об'їхали десятки країн і нинішня виставка в Києві, по суті – фінальна. Як стверджує сам автор, він шукав себе у багатьох напрямках, а несподівано знайшов себе саме у фотографії. Крім слави, перемога в конкурсі принесла йому і 10 тисяч євро, які Мельниченко вкладе в свої нові фотопроекти.

Відео: "Фотооскар" для українця (ТСН)

До речі, опубліковано незвичайні фото зимового Чорнобиля.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся