ua en ru

Українець розповів, як йому навчається з донькою Обами в Гарварді

Українець розповів, як йому навчається з донькою Обами в Гарварді Фото: Георгій Солодко (facebook.com/georgiy.solodko.1)

17-річний хлопець закінчив Київський фінансово-правовий ліцей

Українець Георгій Солодко навчається в Гарварді з дочкою колишнього президента США Барака Обами. Хлопець розповів "Фактами", що живе з нею в одному кампусі.

"З усіма студентами тримається на рівних. Та й інші хлопці ведуть себе по відношенню до неї нормально. Ніхто не перешіптується по кутках, не просить зробити селфи. У Гарварді часто можна зустріти дітей відомих людей. Але у Малії все одно немає такої студентського життя, як у інших. Вона живе в гуртожитку підвищеної безпеки з посиленою охороною. По суті, у чотириповерховому будинку з безліччю кімнат", - розповів Георгій Солодко.

В Гарварді вчиться ще один українець, але він уже громадянин США, оскільки його батьки переїхали в сша, коли хлопчикові було три роки.

"Перші кілька днів я відчував мовний бар'єр, особливо в розмові з іноземцями, але швидко звик. Головне — не боятися розмовляти, навіть якщо робиш помилки. Тебе зрозуміють. Американці самі частенько припускаються помилок і на граматику особливої уваги не звертають", - зазначив Георгій.

"Через чотири дні після приїзду мене поселили в кампус. Гуртожитки є різні: десь селять по одній людині в кімнату, де-то — по чотири. Як пощастить. Ще до заселення кожен студент заповнює спеціальну анкету, в якій описує свої побутові звички і навіть уподобання в музиці", - розповів хлопець.

Георгій живе в кімнаті з двома американцями. За його словами, гуртожиток зовсім не таке, як в Україні. Хоч будівля і старе, але кімнати чисті і акуратні.

"Немає звичних для наших гуртожитків цвілі, тарганів. Є тільки... миші. Це пов'язано з тим, що будівля стара, навколо природа. В кампусах активно з цим борються. Але миші — це не так страшно, іноді вони навіть додають різноманітності", - каже Георгій.

Третій сусід Георгія через тиждень відмовився від навчання в Гарвадре. Українець каже, що таких студентів багато: хтось іде за сімейними обставинами, когось виключають за списування або зберігання алкоголю.

За словами Георгія, система навчання у вузі теж відрізняється.

"Перший тиждень тут називають shopping week. Під час такого «шопінгу» студенти ходять на вступні лекції з різних предметів, щоб вибрати те, що їм по душі. Немає ні оцінок, ні домашнього завдання — ти просто присматриваешься. Є студенти, які примудряються за тиждень відвідати лекції з 25 предметів! Але в результаті кожен все одно буде вивчати не більше чотирьох", - зазначив хлопець.

"Навантаження великі, тому раніше двох годин ночі лягти спати ніколи не виходить. Особливо важко перед іспитами. До речі, усних іспитів тут немає, тільки письмові. І приймають їх не наші професори, а зовсім інші люди — щоб виключити упереджене ставлення. Само собою, ні про яке списуванні не може бути й мови. Навіть якщо викладач не помітить, що ти списуєш, на тебе може дати інший студент. Причому особисто тобі він, швидше за все, нічого не скаже, а підійде відразу до професору. Ну, там вже ніхто не буде розбиратися", - додав Георгій.

Перший семестр георгій закінчив добре.

"У мене хороший середній бал. Особливість навчання у Гарварді — закрита система оцінювання. Студенти не знають, у кого які бали, ніхто не каже, який бал він отримав за семестр або за самостійну роботу. Якщо хтось хвалиться своїми оцінками, це ознака того, що людина ще не вийшов зі старшої школи. Тут з оцінками як із зарплатою — всі люблять приватність. Викладач ніколи не дозволить собі сказати щось на кшталт: "Сидоров, сідай, 5", - поділився він.

"Вчитися в Гарварді непросто, але дуже цікаво. Тут зовсім інший світ, інші люди. Американці завжди говорять те, що думають. Скрізь і у всьому відчувається свобода. Немає ні расизму, ні сексизму, ні якої б то не було дискримінації. Деякі речі спочатку дивували. Наприклад, у більшості американців відсутня культура споживання їжі. Навіть діти з забезпечених сімей можуть плямкати, сьорбати і розмовляти з повним ротом — ніхто на цей рахунок не заморочується. Таких нюансів багато. Одне можу сказати точно: мені тут подобається. Вже вирішив, що після закінчення бакалаврату обов'язково буду поступати в магістратуру", - додав Георгій.

Нагадаємо, що українець вступив до 10 вузів США, але вибрав навчання з дочкою Обами.