ua en ru

Українські архітектори закликали припинити будівництво Театру на Подолі

Українські архітектори закликали припинити будівництво Театру на Подолі Фото: Театр на Подолі

Фахівці повідомляють про грубі порушення законодавства

В Національному союзі архітекторів України закликали зупинити будівництво Театру на Подолі. Архітектори вимагають заборонити введення в експлуатацію будівлі, повідомила в Facebook віце-президент НСАУ Олена Олійник.

“Київська організація Національної спілки архітекторів висловлює стурбованість ситуацією, що склалася в забудові історичного центру Києва і навіть зон охорони пам'яток історії та культури. Мають місце численні порушення європейського та національного законодавства", - сказано в заяві.

Повідомляється, що опублікована на сайті Театру на Подолі документація є неповною і розробленої в результаті приватної ініціативи з порушенням чинного законодавства.

"Технологія, використовувана в проекті, є застарілою і повинна бути скоригована для зменшення висоти колосників принаймні до 10 метрів; місце розміщення театру є випадковим, не обґрунтованим з містобудівної точки зору, порушує містобудівні та пам'яткоохоронні норми", – зазначили в НСАУ.

Враховуючи вищесказане, київська організація спілки виражає необхідність негайно зупинити будівництво театру і заборонити його введення в експлуатацію. Далі пропонується призначити експертну комісію для визначення можливості розміщення театральної споруди на території пам'ятки містобудування, коригування її оптимальних обсягів і вимог до зовнішнього вигляду.

Раніше кияни влаштували похмуру акцію біля Театру на Подолі.