Іржаві мийки та цвіль на стінах: Українські військові-контрактники розповіли про жахливі умови в навчальному центрі "Десна"

Українські військові-контрактники розповіли про жахливі умови в навчальному центрі "Десна"
Фото: "Десна"

Бійці назвали навчальний центр у Чернігівській області пеклом

Українські військовослужбовці записали відеозвернення, в якому продемонстрували умови життя в навчальному центрі "Десна" в Чернігівській області. Відповідне відео з'явилося на YouТube.

За словами автора, відео було зняте 21 лютого, у військовій частині 0946, 6 зенітної батареї. Військовослужбовці показали іржаві старі мийки, розбиту плитку, забиті туалети, зламані двері, старі меблі в казармах, щілини у вікнах і цвіль на стінах.

"Це нелюдські умови, просто жах", - заявив військовослужбовець, який представився Станіславом з Котовська Одеської області.

"Туалет взагалі нікуди не годиться, гірше, ніж в АТО", - говорить інший.

Військовослужбовець Артур Кузьменко розповів, що на 100 чоловік в туалеті працює 3 кабінки. Також автор відео поскаржився на свою форму і заняття в навчальному центрі.

"Форма, яка не призначена для зими, це вітровка. Я так ходжу вже тиждень. Ми були в лісі, абсолютно нічого не робимо. Просто палили багаття, курили. І ще важливо - нас вчать строковики! Чого може навчити контрактника строковик? Людину, якій 30 років, яка сама уже відслужила в армії. Нас вчать діти. Які не мають бойового досвіду. Ми спимо в навчальних корпусах. Годують жахливо абсолютно. Люди хворіють, помитися ніде. У місто не випускають. Фінансове забезпечення взагалі! Сказали: "Картки робіть, як хочете". Нікого не є*е, що у половини людей немає картки, а вийти не можна", - розповів військовий.

Крім того, він розповів про ставлення офіцерів, які, за його словами, "ставляться дуже погано" до підлеглих.

"Ми сюди прийшли трошки на інших умовах. Ми хочемо захищати Україну. А Україна нам... гроші, напевно, видала, але частину їх просто вкрали, тому що це скотинячі умови. Ми могли б просто освоїти елементарні речі: як накласти бандаж, як правильно колоти знеболююче, наявність аптечки... Ми нічого не знаємо! Офіцери нами не займаються взагалі абсолютно! Вони тільки можуть вийти на плац, оголосити всім догані, вилаяти матом. Вимагають від нас якихось неможливих речей. Завтра ми їдемо на стрільбища, а половина з нас автомата в руках не тримали, просто не бачили його", - підкреслив чоловік.

Військовослужбовці назвали "Десну", "пеклом" і закликали не їхати туди.

"Хлопець, який це зняв, готовий говорити, вчора ввечері його командири дізналися про зняте відео і вже "пресують", - написала журналіст Олена Лунькова у своєму Facebook.

Начальник навчального центру, екс-командир 93-ї бригади ЗСУ, генерал-майор Олег Мікац аргументи військових назвав "однобокими", оскільки в центрі проходять ремонти.

Українські військові-контрактники розповіли про жахливі умови в навчальному центрі "Десна"

Раніше повідомлялося, що під час навчань на полігоні в Житомирській області загинув військовий.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся