ua en ru

Українські воїни згадали свій перший танковий бій

Українські воїни згадали свій перший танковий бій Фото: Бійці АТО (facebook.com/93OMBR)

Три роки тому 93-я ОМБр прийняла свій перший танковий бій в зоні АТО

З моменту атаки на "нульовий" блокпост, коли 93-я ОМБр прийняла свій перший танковий бій, зіткнувшись з чисельною і вогневою перевагою ворога, минуло рівно три роки. Український воїн Олександр Василенко згадав по-справжньому страшний момент. Історія опублікована на Facebook-сторінці ОМБр.

"Коли спалену, понівечену танковим пострілом "беху" стягували на трал, під почорнілим корпусом машини знайшли ногу. Вірніше, останки ступні в берце. За взуттям дізналися власника. Його тіло, як і тіла інших шести загиблих на десятому блокпосту того злощасного ранку, вже доставили в Дніпро. Ми точно знали, що все вже готове до поховання, однак ця знахідка, що лежала в пакеті, поставила командування перед дилемою", - згадав боєць.

"Я був переконаний, що все має бути поховане в одному місці. І хоча ще не бачив війни, був значно молодший присутніх і не було ще авторитету, наполегливо заперечив будь-які варіанти, крім як поховати останки разом. Було запропоновано порадитися з судмедекспертом. На щастя, той підтримав мою позицію і навіть погодився ще раз запаяти труну, щоб ми доставили ногу до вечора в Дніпро. А це вже було нелегко. З транспортом були проблеми... Тоді нога була упакована в ще два пакети, обгорнута 10 шарами скотча і вкладена в коробку з логотипом поштової компанії. Я не буду називати деталі... Ви просто уявіть, що мимоволі виловлений випадковий водій, якому було просто по дорозі в Дніпро, віз такий вантаж, навіть не здогадуючись про це. Ми боялися, що людина відмовиться, дізнається... Все у нас вийшло, і я заспокоївся, тому що уявити не міг, що є ймовірність бути похованим частинами... І це було рівно три роки тому", - додав Василенко.

Українські воїни згадали свій перший танковий бій
Українські воїни згадали свій перший танковий бій

Скріншот поста (facebook.com/93OMBR)

"Пам'ять про трагедії десятого блокпоста буде жити завжди в наших серцях. За три роки бригада зміцніла, загартувалася в горнилі війни і стала тим підрозділом, який не тільки відбиває будь-які спроби противника перейти в наступ, але і наводить на підрозділи ворога невимовний жах. Ми - пам'ятаємо. Герої не вмирають!" - йдеться на сторінці 93-ї ОМБр.

Раніше боєць АТО записав зворушливе відеозвернення близьким.