Українських вчителів запрошують позмагатися за 250 000 грн
Ваші історії успіху можуть показати українцям, як ви змінюєте життя їх дітей, а колег надихнути на нові підходи
Фізики та лірики, з міст чи селищ, з великим стажем чи маленьким досвідом - усі вчителі середньої школи можуть подати заявку на участь у національній премії Global Teacher Prize Ukraine, яка вже вдруге пройде в Україні. Номінувати свого вчителя також зможуть пересічні українці.
"За кожною успішною людиною стоїть учитель. За кожним Ілоном Маском, Вінстоном Черчиллем, Тарасом Шевченком стоїть той, хто допоміг розкрити їхні таланти. Білл Гейтс, який цьогоріч оголошував топ-10 фіналістів світової премії, завдячує своїм успіхом вчителям математики та акторської майстерності; учні переможця Global Teacher Prize Ukraine 2017 Паула Пшенічки викладають у Гарварді та працюють у наукових центрах США та Європи. Вплив одного учителя зростає у геометричній прогресії завдяки сотням його учнів. Ми шукаємо не просто вчителів-новаторів, а й тих, хто впливає своїми соціальними проектами на життя дітей. Наша мета – наголосити на важливості професії вчителя для майбутнього України та підняти її престиж. Саме тому цього року, окрім поїздки в Дубай на Global Education and Skills Forum 2019, ми збільшуємо призовий фонд зі 100 000 гривень до 250 000, які отримає переможець Global Teacher Prize Ukraine", - каже голова громадської організації "Освитория", організатор і голова журі премії Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин.
У 2017-му національна премія зібрала 2500 номінацій і 632 заявки з усіх областей країни. З п’ятіркою найкращих педагогів-новаторів зустрічався Президент України, переможець Global Teacher Prize Ukraine Паул Пшенічка потрапив до рейтингу "100 найвпливовіших українців" (вперше за 26 років незалежності в такому рейтингу опинився педагог), але головне, більше українців стали поважати професію вчителя - всього за півроку показник зріс з 39% до 54%.
Премія Global Teacher Prize Ukraine (фото: прес-служба)
"Ідея впровадити у звичайних школах уроки інклюзії та комунікації з дітьми, що мають інвалідність, народилася у мене під час відбіркового туру в Одесі. Спочатку вона здалася мені просто шаленою. Але завдяки Global Teacher Prize я відчула: те, що я роблю, справді важливо! Це додало мені сил, і ідея переросла у масштабну акцію, до якої приєдналося понад 500 шкіл з усієї України", - розповідає фіналістка премії, тифлопедагог Гладких Наталія.
Цього року найкращого вчителя України оберуть серед десятки фіналістів, які отримають рік безкоштовного навчання від ГС "Освіторія". До експертного журі національної премії увійшли голова "Освіторії" Зоя Литвин, телеведуча 1+1 і куратор премії Наталія Мосейчук, ініціатор і натхненник освітнього руху EdCamp в Україні Олександр Елькін та переможець Global Teacher Prize Ukraine 2017 Паул Пшенічка. Список може бути доповнений.
"Я закликаю всіх учителів, а особливо тих, хто не подав заявку минулого року, використати шанс на перемогу та визнання. Ваші історії успіху можуть показати українцям, як ви змінюєте життя їхніх дітей, а колег надихнути на нові підходи. Новій українській школі потрібні педагоги, які підготують учнів до викликів майбутнього. До того ж, участь у премії робить українських вчителів частиною міжнародної спільноти освітян, а значить дає можливість обмінюватися кращим досвідом та професійно зростати", - зазначає міністр освіти Лілія Гриневич.
Заповнити анкету учасника або номінувати вчителя можна на офіційному сайті премії до 15 липня.
Global Teacher Prize - "Нобелівська премія" для вчителів, яку заснував арабський мільярдер Санні Варкі у 2014 році. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить $1 000 000. Національну премію в Україні ініціювала громадська організація "Освіторія" в 2017 році, мета якої не тільки популяризувати новаторські підходи в освіті, але й підняти престиж викладача.
До речі, МОН виділило 1 млрд грн для переобладнання шкіл для першого класу.