ru ua

Українських добровольців вшанували державними нагородами

Українських добровольців вшанували державними нагородами Фото прес-служби СБУ

В СБУ зазначили, що саме добровольцям вдалося зупинити перший наступ російського агресора

Голова Служби безпеки України Василь Грицак вручив державні нагороди та відзнаки СБ України учасникам українського добровольчого руху. Про це передає прес-служба СБУ.

В повідомленні зазначається, що нагороди вручили "у традиціях відзначення справжніх патріотів".

"Бойові побратими, ми разом, починаючи з Майдану, стали на захист нашої країни. Ви показали справжній приклад героїзму, у значній мірі саме завдяки добровольцям вдалося зупинити перший наступ російського агресора", - зазначив Грицак, вручаючи нагороди.

"Сьогодні ми також пліч-о-пліч протистоїмо ворогу, в тому числі і ворожій п'ятій колоні в середині нашої держави", додав глава СБУ.

Український громадсько-політичний діяч націоналістичного спрямування, лідер "Правого сектора" у 2013-2015 роках Дмитро Ярош лаконічно повідомив про цю подію на своїй сторінці в Facebook.

"Бойові командири Української Добровольчоі Армії отримали державні нагороди", - написав Ярош.

Українських добровольців вшанували державними нагородами

Скриншот поста (facebook.com/dyastrub)

Відзначимо, що саме завдяки добровольцям вдалося зупинити окупанта у перші місяці війни. Це дало час озброїти та мобілізувати армію. У воєнному конфлікті на Донбасі загалом брали участь майже 40 добробатів. Більшість із них згодом увійшли до складу силових структур України – ЗСУ та МВС, але є й такі, що продовжують залишатися цілком незалежними формуваннями й не підпорядковуються жодному силовому відомству (Добровольчий український корпус - ДУК, ОУН).

Нагадаємо, що в Україні 14 березня відзначили День українського добровольця.

Саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом і заклали кістяк відновленої Національної гвардії, а також створили перші "добрбати". Українці, в непростий для країни час, вирішили стати на захист своєї вітчизни зі зброєю в руках.