ua en ru

"Український інтелігент з єврейським прізвищем": у Донецьку учні-"патріоти" донесли на свого викладача (відео)

"Український інтелігент з єврейським прізвищем": у Донецьку учні-"патріоти" донесли на свого викладача (відео) Григорій Штейн став об'єктом цькування в "ДНР" (колаж РБК-Україна)

Про долю почесного викладача поки невідомо

На викладача одного з ліцеїв Донецька, кандидата економічних наук, заслуженого працівника народної освіти України (2004) Григорія Штейна влаштували справжнє цькування за його відкриту проукраїнську позицію, про що пише блогер та журналіст Денис Казанський.

"У Донецьку знайшли нового "ворога народу". Це викладач одного з донецьких ліцеїв Григорій Штейн, який у спілкуванні зі своїми учнями необережно назвав речі своїми іменами і заявив, що війну в Донбасі розпочала Росія, яка прийшла в Донецьк відбирати українську землю", - пише український блогер.

Так, відзначається, що під час одного з уроків між учнями і Штейном зав'язалася дискусія – викладач намагається пояснити, що на Донбасі йде війна, розв'язана Росією, яка не дотримується Мінських домовленостей. Учні ж стають на захист "ДНР". При цьому паралельно записали на відео розмову з учителем і опублікували його в мережі.

Дискусія Штейна з учнями (відео: youtube.com/Тупой Гугл)

"На вчителя донесли куди треба, і тепер йому залишається сподіватися тільки на диво. ДНРовці кидали людей на підвал і за менші гріхи. Наприклад, викладач ДонНТУ Ігор Козловський сидить вже два роки тільки за те, що критикував бойовиків у приватній переписці", - пояснює ситуацію Казанський.

Григорій Штейн

Скріншот поста facebook.com/den.kazansky

Як результат, у різних сепаратистських пабліках почалося цькування Григорія Штейна.

"Український інтелігент з єврейським прізвищем — ідеальний ворог "російського світу". Не буду цитувати коментарі, які пишуть доблесні донецькі "антифашисти", діди яких перемогли нацизм. Думаю, ви самі вже приблизно здогадуєтеся, що написали", - нарікає блогер.

При цьому на підтвердження своїх слів Казанський прикріплює скріни постів відомих сепаратистів Олександра Жучковского і Паші Губарєва, які закликають вжити заходів по відношенню до таких, як Штейн.

Жучковський навіть пише: "Проблема в тому, що у сфері освіти і культури таких людей БАГАТО. І влада республіки з цим нічого не робить. Я особисто знаю низку освітніх і культурних установ "ДНР", де відкрито висловлюються проукраїнські погляди, виражається презирство до "ДНР", Росії, до всього російського".

"Український інтелігент з єврейським прізвищем": у Донецьку учні-"патріоти" донесли на свого викладача (відео)

Скрін deniskazansky.com.ua

"Це взагалі приголомшливо. Окупант, який приїхав воювати в Україну з Росії, скаржиться, що в Україні виявляється багато людей, які люблять Україну і не люблять окупантів. Дивовижне відкриття", - коментує висловлювання сепаратиста Казанський.

"Губарєв виклав скрін доносу, який написали на Штейна його соратники. В ньому виділені жирним шрифтом головні гріхи викладача — почесний громадянин Європи, професор американської академії наук, володар диплома Кембриджського університету. У "ДНР" всі ці регалії — злочину. Справжній патріот Донбасу повинен писати слово «професор» виключно з двома літерами "Ф", - додає блогер.

"Український інтелігент з єврейським прізвищем": у Донецьку учні-"патріоти" донесли на свого викладача (відео)

Скрін deniskazansky.com.ua

Відзначається, що на сьогодні не відомо, як склалася ситуація з Григорієм Штейном.

"Не знаю, чому Григорій Штейн досі залишався в Донецьку. Рано чи пізно, на нього звернули б увагу. З його послужним списком це було неминуче. Важко передбачити, що буде з ним тепер. Бережіть себе і виїжджайте з окупованої території при першій же можливості", - підсумував Казанський.

Цікаво, що нещодавно в мережу потрапило відео на тему того, як живе молодь в Донецьку. Після настання комендантської години деякі підлітки в барах Донецька співають українські пісні та мріють виїхати за кордон.