"Вони ішли захищати свою мрію": Український режисер відзначив феномен Революції гідності

Український режисер відзначив феномен Революції гідності
Фото: Революція гідності (wikimedia.org)

Санін вважає, що історія Майдана стала близькою для величезної кількості людей

Відомий український режисер Олесь Санін, "Поводир" якого мав шалений успіх в Україні і за кордоном, пояснив, у чому полягає феномен української Революції гідності. Про це він сказав у інтерв’ю "Еспресо".

"Ми зіштовхнулися з тим, що у мене є практично наукові дослідження, що в одну і ту саму подію двоє людей, які стояли поруч, які могли бути близькими друзями і виховувалися в одному середовищі, оцінюють її абсолютно по-різному. Феномен  Революції Гідності – в тому, що вона стала близькою для величезної кількості людей. І прямого пояснення, чому ти вийшов у той день на Майдан, ми знайдемо тисячі, і в цьому феномен цієї історії", - вважає митець.

За його словами, головним на Майдані була загальна емоція, що "далі ми так жити не можемо".

"Тьма, яку ми передбачали, яка нас чекала, вона об’єднала дуже багатьох людей і змусила щось робити самому, змусила шукати світло в кінці тунелю. Це – унікальна історія. Те, що ми дуже довго, століттями, чекали, що хтось прийде і зробить, тисячоліттями терпіли, ми нарешті не просто вистраждали свою незалежність, ми зрозуміли, що ми без цього жити не можемо", - зазначив Санін.

Режисер вважає, що українці під час Майдану і на війні "намріяли країну", в якій хочуть жити.

"Її немає зараз, але я побачив цей перший унікальний феномен, що хлопці, які пішли захищати, не можна сказати кордон – захищати рідну землю – вони ішли захищати свою мрію. Не Україну зараз, можливо навіть, не управління державне, яке є зараз. Не ту форму, яка є – вони йшли захищати свою мрію. Вони йшли буквально захищати майбутнє своєї конкретної дитини. Це – дуже важлива історія, і вона непереборна", - заключив він.

До речі, Cергій Жадан посміявся над братами Добкіними в іронічному вірші.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся