ua en ru

Український військовий льотчик одружився на волонтера, яка його поставила на ноги

Український військовий льотчик одружився на волонтера, яка його поставила на ноги Фото: Олена Пневська і Андрій Дроздов (fakty.ua)

У минулому році вертоліт Мі-24, в якому знаходився льотчик, зазнав аварії у Васильківському районі Київської області під час повернення з зони АТО

Після аварії 35-річний капітан ЗСУ Андрій Дроздов не міг ходити .Йому потрібно було кілька операцій, але для відновлення необхідна була тривала реабілітація, повідомляє видання "Факти". Незабаром льотчик зустрів свою долю – Олену Пнівську, яка займалася реабілітацією поранених.

"Олена не лікар і не реабілітолог. Вона волонтер, яку я зустрів у госпіталі. Незабаром вона стала для мене і другом, і особистим тренером (записала всі вказівки реабілітологів і неухильно їх дотримувалася), і коханою дівчиною", - розповів Андрій.

Сам льотчик жив раніше в Керчі, але пізніше поступив в Харківський університет Повітряних Сил. З 1998 року служить у Збройних Силах України і вже встиг побувати кілька разів в Африці у складі миротворчої місії ООН. Брав участь у бойових діях в Конго і Кот-д'Івуар. В 2014 році, коли в Криму з'явилися війська РФ, Андрія направили в Чернігівську область на кордон з Російською Федерацією, а після – на схід

"Я знову брав участь у бойових діях, тільки вже в своїй країні. Це набагато складніше, і в першу чергу психологічно. В Африці я просто виконував поставлену задачу. А тут довелося воювати на своїй же землі... З рідними Криму я ці теми намагаюся не обговорювати. Не можу сказати, що вони підтримують Росію, але у нас все одно різні погляди. Я давав присягу Україні, виконую свій обов'язок", - поділився військовий.

Знайомство зі своєю майбутньою дружиною в госпіталі Андрій майже не пам'ятає.

"Я питала, як його звуть, як він себе почуває. Але Андрій повторював: "Спасибі, мені нічого не потрібно". Відмовлявся від усього, що ми йому пропонували. Я ж все одно заходила до нього в палату. Приходила щодня і намагалася розговорити Андрія. Коли йому ставало легше, ми спілкувалися. Зараз мене часто запитують: "Він відразу тобі сподобався?" Ні, тому що я дивилася на нього як на симпатичного чоловіка, а як на пораненого бійця, якому потрібна допомога. Я була вражена його мужністю і силою волі", - розповіла Олена Пневська.

Олена стала волонтером під час Майдану, а до цього працювала на високій посаді у столичному готелі. Коли почалася війна, пішов волонтером в Київський військовий госпіталь.

22 жовтня Андрій Дроздов і Олена Пневська зіграли весілля. А після святкування відправилися у весільну подорож у Грецію. Олена згадує, як несподівано отримала пропозицію руки і серця від коханого.

"Усе відбулося спонтанно. Андрій був у відпустці в Києві. 29 серпня, в останній день перед від'їздом, вийшов купити собі сигарет. А повернувся лише через дві години — з кільцем, пляшкою шампанського і келихами. Прямо на порозі квартири став на коліно і попросив мене стати його дружиною. Я відразу сказала: "Так". Ніколи не забуду цей момент. Такого сюрпризу я не очікувала", - поділилася спогадами дівчина.

"Для мене самого все вийшло спонтанно. Зробити Олені пропозицію я вирішив вже давно. Зрозумів, що зустрів рідного людину, з якою хотів би прожити все життя. Але все ніяк не міг придумати, як і коли це зробити. В той день я дійсно вийшов за цигарками. І раптом зрозумів, що хочу зробити їй пропозицію саме сьогодні. Просто сказати "давай одружимось" — це неправильно, тим більше для офіцера. Тому поїхав у ювелірний за кільцем", - додав Андрій.

До речі, співачка Карпа і герой АТО показали свій медовий місяць в Парижі.