ua en ru

Український військовий розповів подробиці про полон у бойовиків "ДНР"

Український військовий розповів подробиці про полон у бойовиків "ДНР" Скріншот з відео Громадського

Боєць поділився спогадами за 2017 рік

Боєць ВСУ Олександр Олійник розповів про своє перебування у полоні бойовиків "ДНР" в макєєвській колонії, про те, як тоді всіх українських військових змусили написати про "відсутність претензій" до тюремників.

В інтерв'ю "Обозревателю" він повідомив, що полонені військові дізналися про те, хто з них поїде на обмін 27 грудня 2017 року за два дні до події.

"25 грудня, ввечері, по камерах пройшлися представники адміністрації колонії. У них на руках був список, хто їде на обмін. Вони відкривали камеру, ми називали свої прізвища, а вони дивилися, чи є такі у списку. Якщо є - людині давали три листочка. На них ми повинні були написати, що не маємо до них жодних претензій, що нас нормально містили, годували, надавали при необхідності медичну допомогу..." - поділився спогадами військовий.

Олійник зазначив, що хлопці до кінця не вірили, що їх обміняють.

"Думки були про одне: поміняють?... Все більше хлопців втрачали віру. Почалися розмови, що ось зараз стемніє і нас просто відвезуть назад. І на цьому все. Але особисто я був впевнений, що нас в цей день точно обміняють. Так і вийшло", - зазначив Олійник.

"Нас вже збудували біля автозаків, коли до нас підійшли журналісти. Переважно російські. Провокували. Питали щось типу: підеш знову воювати? А як це було? А що було? А звідки ти і навіщо сюди приїхав? Доброволець ти або мобілізований?.. Такі питання. А далі ми побачили наші автобуси, на яких привезли затриманих терористів. Почалося зачитування списків... Тоді прийшло усвідомлення, що ми майже вдома", - додав він.

Як раніше писав Styler, в суботу, 19 травня, мами полонених бійців ВСУ влаштували мітинг з нагоди четвертої річниці створення батальйону "Кривбас".

У квітні Україна втратила 11 захисників