ua en ru

Українцям в Канаді вручили найвищі нагороди країни

Українцям в Канаді вручили найвищі нагороди країни Фото: Орден Канади (gg.ca/MCpl Vincent Carbonneau, Rideau Hall)

Двох канадців українського походження нагородили Орденом Канади

В Канаді двоє чоловіків українського походження отримали найвищу державну відзнаку. Орденом Канади були нагороджені інвестиційний банкір Джордж Михаль та телеведучий Алекс Требек, передає "Укрінформ".

"Джордж Михаль став членом ордену Канади за досягнення у галузі фінансів та інвестування, а також за здобутки на ниві філантропії, зокрема підтримку інновацій у інженерній справі", - сказано у нагородному листі Михаля.

Телеведучий Алекс Требек був нагороджений за "видатні досягнення на телебаченні та просвітництво, зокрема у сфері географії".

Банкір Михаль є членом дорадчої ради Конгресу українців Канади та відіграє активну роль у житті української громади. Алекс Требек має подвійне громадянство Канади та США, був ведучим кількох відомих ігрових телешоу, а нині він веде передачу Jeopardy! на популярному американському телеканалі NBC.

Варто відзначити, що орденом Канади нагороджуються громадяни Канади за виняткові заслуги перед канадським суспільством і людством. На Ордені вигравійовано цитату з Послання до Євреїв 11:16 латинською мовою: Desiderantes meliorem patriam ("Вони бажають кращої країни"). За 50 років існування нагороди її отримало усього близько 7 тис. осіб.

До речі, стало відомо, які країни та чим допомогли українській армії за чотири роки війни.