Українцям перестануть продавати енергетики: чим шкідливі ці напої
Чому енергетики шкідливі та чому їх пропонують заборонити продавати неповнолітнім – у матеріалі
Заборонити продаж енергетиків неповнолітнім пропонують Верховній Раді. У ВР днями зареєстрували законопроект, який пропонує вирішити це питання.
Відповідний законопроект № 10117 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сприяння здоровому способу життя дітей та підлітків" зареєстрували у Верховній Раді 1 березня 2019 року.
Що пропонують у законопроекті?
Планується, щоб до ряду нормативно-правових актів внесли зміни щодо обмеження вживання енергетикиків поряд із алкоголем та курінням. Енергетики пропонують маркувати спеціальним чином. Так, на упаковці має бути позначений вміст цукру, кофеїну, інших біологічно активних і тонізуючих компонентів. Також мають вказувати застереження про шкоду напоїв для дітей, вагітних жінок, жінок, які годують дитину груддю та для людей, у яких є серцево-судинні хвороби.
Енергетики мають розливати у тару, яка має місткість не більше 0,33 літра. Пропонують заборонити продаж енергетиків особам, що не досягли 18-річного віку, також мають зборонити продавати їх у приміщеннях і на території будь-яких навчальних закладів, також – на території закладів охорони здоров’я чи із торгових автоматів.
Фото: Енергетики хочуть заборонити продавати біля навчальних закладів (pixabay.com)
Крім того, мають заборонити рекламу енергетиків на телебаченні й радіо з 8.00 до 20.00 год. Рекламу таких напоїв не можна буде розміщувати поблизу до навчальних закладів чи спортмайданчиків.
Як каратимуть за порушення закону?
Кодекс України про адмінпорушення мають доповнити статтями, що каратимуть за порушення цих норм. Так, за продаж напоїв, вміст етилового спирту в яких перевищує 0,5% об’ємних одиниць, передбачений штраф від 100 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Якщо продаватимуть у тарі більше 0,33 літра, то буде накладений штраф від 100 до 400 н.п.м. Якщо продаватимуть енергетик неповнолітньому, то штраф сягатиме вже від 100 до 400 н.п.м. За торгівлю енергетиками з рук штрафуватимуть на суму від 200 до 00 н.п.м. Якщо ж виявлять неповнолітню особо, яка вживає енергетики, то їй винесуть попередження або ж вони змушені будуть сплатити штраф у розмірі від 3 до 5 н.п.м.
Чому енергетики шкідливі?
Часто кажуть: "Що шкідливого в енергетиках? Кофеїну там не більше, ніж у звичайній чашці кави".
Дійсно, кількість кофеїну у ньому не завжди більша, але шкідливий і навіть небезпечний енергетик іншими своїми складниками та комбінаціями складників.
Фото: Енергетики шкідливі не так через кофеїн, як через його комбінації з іншими складниками, і особливо небезпечні ці напої для молоді (pixabay.com)
Більшість енергетиків мають у своєму складі немалу дозу кофеїну та цукру, легальні стимулятори, такі як гуарана. Також - амінокислоту таурин, вітаміни групи B, а також – речовину L-карнитин, однією із функцій якого є перетворення жирів в енергію.
"Причина для занепокоєння полягає у тому, що всі ці вітаміни, рослинні складники і амінокислоти містяться у них у більших кількостях, ніж у природному вигляді в продуктах чи рослинах, а також у тому, що їхнє поєднання з кофеїном дуже посилює стимулюючий ефект", - переконана дієтолог Кетрін Зерацкі.
Енергетики порушують частоту серцевих скорочень. Після прийому енергетиків фіксують велику кількість дзвінків у швидку саме з причини порушення роботи серця.
Також енергетики стають причиною сильного головного болю, безпричинної тривоги та стресу, адже порушують діяльність мислення й нервової системи.
Фото: Вживання енергетиків веде до діабету, депресії, дуже швидко викликає порушення роботи серця (pixabay.com)
Лікарі підкреслюють, що регулярне споживання енергетиків підштовхує людей також вживати алкоголь, сигарети і навіть наркотики. Крім того, це формує у людей агресивну непередбачувану поведінку, часто навіть небезпечну для оточуючих. Дуже шкідливе також передозування вітамінами, яке нерідко буває при споживанні енергетиків.
Тривале споживання енергетиків веде до діабету 2 типу, оскільки панкреатична залоза сильно зношується. А саме вона відповідає за виділення інсуліну, який контролює рівень цукру у крові. Хронічне "підсолодження" організму дуже шкідливе. До таких самих наслідків, до речі, веде зловживання солодощами.
Енергетики можуть швидко викликати різке падіння сил, безсоння, дратівливість, депресію, прискорене серцебиття і серйозні наслідки для серцево-судинної системи. У багатьох вони викликають аритмію, у деяких загострюється виразкова хвороба шлунку, з'являється біль у животі, розвивається гастрит та інші хвороби.
Нагадаємо, раніше відома фітнес-тренер розповіла, чи можна пити алкоголь під час схуднення.
Також дієтолог розповіла про вражаюче погані наслідки вживання цукру та солодощів.