ua en ru

Українцям пригрозили штрафами за несортоване сміття: з'явилися подробиці

Українцям пригрозили штрафами за несортоване сміття: з'явилися подробиці Фото: Сортування сміття (kievcity.gov.ua)

Тепер українці повинні самі сортувати свої відходи

З 1 січня 2018 року українці повинні самі сортувати сміття. Про це пишуть Коментарі.

Жителі України повинні тепер самі сортувати відходи за видами матеріалів: органіка, метал, скло, пластик і папір. З 1 січня 2018 року в Україні, набула чинності заборона на захоронення не перероблених (не оброблених) побутових відходів. За недотримання норм сортування тепер встановлено штраф.

Сортувати сміття потрібно буде за видами матеріалів, з якого ці відходи: органіка, метал, скло, пластик і папір. Для того, щоб українці могли самі сортувати сміття, у дворах повинні бути встановлені контейнери для кожного виду сміття.

Великогабаритні, ремонтні, небезпечні відходи у складі побутових повинні збирати окремо.

Для небезпечних відходів також передбачені зміни: такі відходи повинні відокремлюватися на етапі збирання та передаватися спеціалізованим підприємствам, які мають ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Для перевезення побутового сміття потрібно використовувати тільки спеціально обладнані транспортні засоби, які тепер будуть визначатися органами місцевого самоврядування на конкурсній основі. Вибраний виконавець послуг з перевезення побутових відходів буде мати певну територію населеного пункту.

Захоронення, утилізація побутових відходів дозволяється тільки на спеціально обладнаних для цього звалищах або полігонах, а спалювання (термічна обробка) дозволяється виключно на підприємствах чи об'єктах, які спеціально для цього призначені.

Крім того, спалювання побутових відходів дозволяється лише з метою отримання теплової або електричної енергії.

Зміни торкнулися і будівництва полігонів для утилізації сміття. Тепер заборонено проектувати, будувати і експлуатувати полігони для побутових відходів без оснащення системами захисту ґрунтових вод, вилучення та знешкодження біогазу та фільтрату.

Начальник управління благоустрою територій Максим Барінов повідомив, що для населення штраф складе від 340 до 1360 гривень, для юридичних осіб – від 850 до 1700 гривень.

Нагадаємо, в мережі показали столичне "кладовище" ялин і сосен.