"Українців будуть ховати по-новому": зареєстровано новий законопроект про розвантаження кладовищ

"Українців будуть ховати по-новому": зареєстровано новий законопроект про розвантаження кладовищ
Фото: (pixabay.com/rauschenberger)

Згідно з новим законом українців змусять використовувати методи біопоховання та кремації

Верховна рада зареєструвала законопроект №8248, згідно з яким українці будуть зобов'язані використовувати методику біопоховання та кремації. Ініціював проект прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Про це повідомляється на офіційному порталі Верховної ради.

Разом з законопроектом були опубліковані правила біопоховання, за якими можна використовувати матеріали, які розкладаються протягом 5 років. Встановлюватися різні намогильні споруди та плити також заборонено. Замість них будуть використовуватися інформаційні таблички.

Відзначається також, що одним із способів біопоховання може бути переміщення праху в біоурну з насінням рослин. В рамках законопроекту планується відведення спеціалізованих ділянок кладовищ, парків, скверів та інших зелених насаджень. Вважається, що такі заходи допоможуть розвантажити кладовища і знизити вартість на ритуальні послуги.

Крім цього, вводиться нове поняття "підпоховання". Під ним мається на увазі переміщення урни з прахом або труни у вже існуючу могилу через 20 років після попереднього поховання. Обов'язковим вважається згода власника такої могили. Якщо померлий не має родичів, для підпоховання потрібно буде отримати дозвіл у місцевому органі самоврядування.

Зокрема, документом пропонується ввести штраф у розмірі 200 неоподатковуваних податків мінімумів доходів громадян, тобто 3 400 гривень, арешт до 6 місяців або обмеження/позбавлення волі на строк до 3 років за наругу над колумбарній ніші.

Занопроект №8248 зараз знаходиться на розгляді у профільних комітетів Верховної Ради.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України запропонував Верховній Раді поліпшити стандарти поховання. Відповідний законопроект № 8248 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення сфери поховання" був зареєстрований в Раді 5 квітня.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся