ua en ru

Українці на годину повернуться в минуле, а потім виберуть майбутнє

Українці на годину повернуться в минуле, а потім виберуть майбутнє Фото: В Україні переводять годинники на зимовий час

В цьому році переведення годинників на зимовий час в Україні співпав з виборами в місцеві ради

У ніч з 24 на 25 жовтня о 04:00 Україна перейде на зимовий час. Це означає, що найближчим неділю можна дозволити собі з ранку повалятися в ліжку на годину довше, не побоюючись, що всіх порядних кандидатів у мери і депутати міськрад оберуть без тебе.

Що б не говорили про політичну нестабільність в країні, в українців є привід перестати скиглити і порадіти: з двох подій, які припали на один вікенд, переведення годинників у нас відбувається все-таки частіше, ніж вибори. За традицією ми, як і ще близько 70 країн, включаючи майже всю Європу, порушуємо плавне протягом часу двічі на рік: в останню неділю березня і в останню неділю жовтня.

Щоб не плутатися, коли і куди крутити стрілки, хто давним-давно придумав прекрасну мнемонічний фразу: "Навесні вперед, восени назад". Формула ВВ-ГО допоможе не заплутатись всім, кому важко даються логічні викладки і сухе запам'ятовування. А таких, якщо вірити стогонів в Інтернеті, не так вже мало.

Втім, в епоху цифрового всього можна трохи розслабитися. Більшість електронних гаджетів самостійно коригують час. Чого не скажеш про наших тонко реагують на всі організмах. На думку вчених, ігри зі стрілками людям некорисні. Це порушується внутрішній ритм тіла, який регулює режим сну і неспання, відчуття голоду, вироблення гормонів і графік продуктивності.

Щоб мінімізувати стрес, лікарі рекомендують дотримуватися у вихідні звичного режиму, а на ніч щільніше зашторювати вікна, щоб вранці світло не порушив ваш спокій і не прогнав сон раніше часу.

Вперше ідею переведення годинників озвучив ще Бенджамін Франклін в 1784 році. Але лише в 1907 році англієць Вільям Уилетт написав брошуру під назвою "Порожня трата денного часу". І написав так переконливо, що вже в наступному році у Великобританії вирішили випробувати економічний ефект переходу на літній час і назад. Ну а далі пішло-поїхало.

До речі, скоро світ буде святкувати Хеллоуїн. Починати краще готуватися вже зараз.