"Українці зрозуміли": В'ятрович розповів про вплив війни на Донбасі на сприйняття Другої світової

"Українці зрозуміли": В'ятрович розповів про вплив війни на Донбасі на сприйняття Другої світової
Фото: УНІАН

8 травня в Україні та у світі відзначають День пам'яті і примирення

Через нинішню війну на Донбасі українці усвідомили, що війна – це страшна трагедія, а не весела подія, яку варто святкувати. А введена кілька років тому нова пам'ятна дата – День пам'яті та примирення, який відзначається 8 травня, активно укорінюється в Україні. Таку думку висловив директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович в інтерв'ю "Донбас.Реалії".

Вперше українці відзначали цей день в 2014 році, через кілька місяців після Майдану. На думку В'ятровича, у зв'язку з початком війни на Донбасі, в Україні "дуже прискорилося переосмислення Другої світової".

"Процеси, які затягнулися на 25 років, відбулися буквально за кілька років", - наголосив В'ятрович.

За його словами, після російської агресії українці зрозуміли, як багато брехні, їм казали про Другу світову війну.

"Зрозуміли, що війна – це страшна трагедія, а не весела подія, яку варто відзначати такими (заходами – ред.), як це робилося в радянські часи, а потім вже в незалежній Україні", - зазначив він.

Він також додав, що саме тому так легко пішла нова символіка у вигляді маку і тому так легко відмовилися від "георгіївських" стрічок.

"Почали в першу чергу говорити про пам'ять та примирення. Почали говорити про людей, а не про якісь там народні маси. Почали шанувати пам'ять, а не святкувати", - наголосив В'ятрович.

Раніше повідомлялося, що у Києві зазивають на платний мітинг до 9 травня.

День пам'яті та примирення - новий державний свято в країні (відео: STYLER.rbc.ua)

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся