ru ua

"Україну втягнули у кепську гру": британський полковник пояснив рівень загрози з боку Росії

"Україну втягнули у кепську гру": британський полковник пояснив рівень загрози з боку Росії Фото: Бойовики (facebook.com-abazia)

Військовий експерт проаналізував дії Кремля

Загроза великої війни з боку Росії зберігається на високому рівні. Таку думку висловив полковник збройних сил Великобританії у відставці і радник міністра оборони України Глен Грант в інтерв'ю "Апострофу".

Автор резонансної статті про ЗСУ і загрозу великої війни з Росією, опублікованої 31 січня, зазначив, що Росія абсолютно непередбачувана. На його думку, РФ може не нападати на Україну, а тільки лякати, що може її захопити, оскільки у них є авіація, солдати з Сирії, ракети, яких поки що немає в Україні та інша військова техніка.

Нагадаємо, у статті Грант описав вразливі місця української армії.

"Правду кажучи, ми (Україна – ред.) в дуже кепській грі", - зазначив він.

"Якщо вони (Кремль – ред.) вирішать розширити війну за межі Донбасу, ви повинні мати можливість рухатися швидко, швидко перекинути сили і зустріти ворога", – заявив британський полковник.

"Найбільш розумне, що вони зроблять, це розмістять якнайбільше військ на Донбасі, іншими словами, залишать їх там, щоб атакувати по всьому фронту. І робитимуть вони це, я певен, переважно сепаратистами й найманцями. А основну армію використають вже для чогось іншого. Я не можу передбачити, де і як вони це робитимуть. Але якщо ви поглянете на передову, ви вразливі з півночі, по всьому кордону з Білоруссю, на північному сході, з моря в районі Одеси. У Росії є вибір, якщо вона захоче щось зробити", - підкреслив полковник.

На його думку, Збройним силам України варто добре підготуватися до непередбачуваних сценаріїв з боку Кремля.

"Ви не можете поспіхом зробити купу нових озброєнь. Однак у вас є потужності у сфері оборони, які зараз аж ніяк не працюють на Україну належним чином. У вас є можливість виготовляти власні протитанкові озброєння. Ви продемонстрували, що можете виробляти ракети", – відзначив Грант.

Він додав, що не бачить відповідних дій з боку українського Генерального штабу. За його словами, Генштаб чинить опір інноваціям, замість того, щоб застосувати їх на користь України.

Раніше британський полковник зробив гучну заяву.