ua en ru

Помер відомий російський правозахисник

Помер відомий російський правозахисник Фото: Арсеній Рогінський (facebook.com-Memorial.International)

Він був головою правління правозахисного і благодійного товариства "Меморіал"

18 грудня в Ізраїлі помер відомий російський правозахисник, голова правління правозахисного і благодійного товариства "Меморіал" Арсеній Рогінський. Про це повідомляє Interfax з посиланням на голови ради правозахисного центру "Меморіал" Олега Орлова.

Рогінський помер на 72-му році життя

"Арсеній Борисович був одним із засновників "Меморіалу". Для нас "Меморіал" -це більше, ніж просто організація, ніж місце роботи. Арсеній Борисович для всіх був просто рідною людиною", - сказав Орлов.

За його словами, смерть Рогинского - це втрата не тільки для "Меморіалу", але і для всієї Росії.

"Він продовжував боротьбу до останнього дня - без нього діяльність "Меморіалу" впродовж усіх цих років була б неможлива. І ми не мислимо "Меморіалу" без нього зараз. Спасибі вам, Арсеній Борисович, ви назавжди залишитеся з нами", - йдеться в повідомленні "Меморіалу".

Російський історик, правозахисник, громадський діяч, голова правління правозахисного і благодійного товариства "Меморіал" Рогінський народився 30 березня 1946 року у Вельську Архангельської області. Він закінчив історико-філологічний факультет Тартуського університету, 1968-1981 роках жив у Ленінграді.

У 1981 році Рогінський був заарештований і засуджений до чотирьох років позбавлення волі за безпідставним звинуваченням у підробці документів. У 1985 році був звільнений, в 1992 році повністю реабілітований.

У 1988-1989 рр.. став одним із засновників історико-просвітницького, правозахисного і благодійного товариства "Меморіал", з 1998 року був головою його правління.

Нагадаємо, що стало відомо про смерть відомого радянського режисера Георгія Натансона.