ua en ru

Помер відомий український діяч мистецтв

Помер відомий український діяч мистецтв Фото: Свічка (pxhere.com)

Відомий гуморист помер на 71 році життя

У Львові помер заслужений діяч мистецтв, гуморист, директор Львівського естрадного театру "Не журись" Остап Федоришин. Про це повідомив керівник конфедерації вільних профспілок Львівщини Андрій Соколов на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Сьогодні, після тривалої хвороби, помер заслужений діяч мистецтв України, незмінний директор театру-студії "Не журись", видатний письменник-гуморист Остап Федоришин. Іде епоха українського відродження, але запалює нові покоління українських художників.
Вічна пам'ять душі львівського товариства, моєму тестю і чутливій людині!", - написав Андрій Соколов.

Помер відомий український діяч мистецтв

Скріншот поста (facebook.com/andriy.sokolov)

Остап Васильович Федоришин народився 3 січня 1946 в с. Кнісело Жидачівського району Львівської області. Український режисер, заслужений діяч мистецтв України, депутат Львівської обласної ради V скликання, директор Львівського естрадного театру "Не журись".

Навчався у Львівському Національному університеті імені Івана Франка, на факультеті журналістики і у Львівській комерційній академії на економічному факультеті.

Член Спілки журналістів з 1969 року, член Спілки театральних діячів України - з 1989.

Журналіст, викладач філософії Львівського лісотехнічного інституту. Заслужений діяч мистецтв України (від 27 березня 2000).

Автор низки сценаріїв театру "Не журись", гуморесок і літературних пародій.

У гумориста залишилася дружина і двоє дітей. Крім української, володів російською, польською та німецькою мовами.

Керував благодійним театрально-музичним товариством "Львівська арт-агентство Стася і Дзюньо".

Відео: Остап Федоришин "Не журись" (YouTube/Andrij Sam)

Нагадаємо, помер британський актор Елфі Кертіс, , який зіграв у фільмі "Зоряні війни. Епізод IV: Нова надія". У четвертій частині знаменитої саги актор зіграв доктора Корнеліуса Эвазана. Персонаж з'являється з понівеченим обличчям в невеликій сцені в забігайлівці міста Мос-Эйсли на Татуїні. Там він хвалився перед Люком Скайуокером, що засуджений до смертної кари в 12 зоряних системах.

Доктор Корнеліус Эвазан з'являвся не тільки у фільмі, але і в коміксах і різних додаткових матеріалах по всесвіту "Зоряних воєн". Елфі Кертіс також грав у фільмі "Людина-слон" режисера Девіда Лінча і серіалах "Чисто англійське вбивство" і "Втрачені імперії".