ua en ru

Помер відомий український вчений та археолог

Помер відомий український вчений та археолог Фото: Свічка (torange.biz)

Він займався створенням заповідних та охоронних зон Києва та інших історичних центрів України

У вівторок, 22 травня, в Києві помер відомий український історик і археолог Гліб Івакін. Про це повідомляє УНІАН.

Про день і місце прощання, а також про те, де поховають археолога, буде повідомлено додатково.

Помер відомий український вчений та археолог

Фото: Гліб Івакін (УНІАН/nbuv.gov.ua)

Івакін Гліб Юрійович - учений у галузі історії та археології Київської Русі та пізньосередньовічної України. Член-кореспондент Національної академії наук України (2009), доктор історичних наук (1997), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1983, 2002).

З 1974 року працював в Інституті археології АН України (нині Інститут археології НАН України): з 1997 року – провідний науковий співробітник, з 2003 року – заступник директора з наукової роботи.

Приймав участь у розкопках археологічних пам'яток Києва X-XVIII ст. на Подолі, Печерську, у Верхньому Києві, Гончарах і Кожум'яках і в інших історичних місцях, очолював архітектурно-археологічні дослідження під час відновлення Михайлівського Золотоверхого собору, Успенського собору Києво-Печерської лаври, церкви Успіння Пресвятої Богородиці Пирогощі.

Одним з перших звернув особливу увагу на необхідність археологічного дослідження одного з "темних" періодів історії України – послемонгольских часів (2-я половина XIII–XVII ст.). Займався створенням заповідних та охоронних зон Києва та інших історичних центрів України.

Автор понад 200 друкованих праць, у тому числі трьох індивідуальних монографій та низки фундаментальних колективних видань з історії та археології України. Вчений секретар Національного комітету України Всесвітнього союзу візантиніст, член Міжнародної унії археологів-славістів.

Лауреат Державної премії УРСР в галузі науки і техніки (1983, за цикл праць з археології та історії стародавнього Києва) і Державної премії України в галузі науки і техніки (2002, за цикл праць "Давня історія України" та "Етнічна історія давньої України").

Раніше повідомлялося, що в Бучі Київської області помер ветеран війни (АТО, ООС), десантник з 90-го ОАМБ, снайпер Шуман Олег Миколайович "Док". Його тіло пролежало майже два тижні у квартирі, яку він знімав.

У квітні Україна втратила 11 захисників