ua en ru

УПЦ КП vs. УПЦ МП: капелан назвав важливу відмінність

УПЦ КП vs. УПЦ МП: капелан назвав важливу відмінність Колаж РБК-Україна

Священик звернув увагу на важливий показник відмінності між конфесіями

Духовенство УПЦ Київського патріархату переконане, що, незважаючи на офіційну статистику, за якою УПЦ МП в Україні має найбільше храмів, в УПЦ КП має більше віруючих. Про це розповів військовий священик отець Андрій Гуль, передає ZIK.

"Варто порівняти кількість парафій Московського та Київського патріархатів. Коли ми говоримо про парафію, ми відразу думаємо, що це храм, наповнений вірянами. Проте парафією може бути звичайний хрест, куди взагалі ніхто не ходить", - вважає священик.

За його словами, станом на 2017 рік більше віруючих є у Київського патріархату, а за кількістю парафій переважає Московський патріархат.

"Це є яскравим показником, адже у нас менше будівель, проте більше віруючих", - переконаний клірик.

Окрім цього, він зазначив, що в зоні АТО немає жодного священика Української православної церкви Московського патріархату.

"Вісімдесят відсотків військових священиків на фронті – це священики Української православної церкви Київського патріархату. І лише 20% – представники інших конфесій", – зауважив капелан.

Наведені священиком дані є доволі сумнівними, адже на фронт є багато представників різних українських конфесій, особливо УГКЦ.

Також варто відзначити, що і УПЦ МП постійно розповідає про свою духовну опіку над українськими воїнами в зоні АТО.

Відео: Духовна окупація (youtube.com/Телеканал ZIK)

Нагадаємо, що священик розповів, як служив в АТО. Після того, як рідний брат протоієрея Олександра Ланового потрапив в полон, священик став волонтером, а після постійним духовним наставників військових на передовій в зоні АТО.