"Побачити місто з незвичного боку": найцікавіші оглядові майданчики Києва, які вас здивують
Гід Софія Грабовецька розповідає про цікаві місця Києва, з яких відкривається мальовничий вид на місто
Коли ми говоримо про оглядові майданчики Києва, з яких відкривається мальовничий вид на місто, то відразу згадуємо кілька добре відомих: Володимирська гірка, куточок біля Маріїнського парку і однойменного палацу, Парк Слави та ще декілька місць.
Проте в Києві, звісно, є багато і інших місць, з яких можна побачити місто. Часто – з доволі незвичного боку. Якщо на найбільш відомих майданчиках на вихідних та навіть у будні може бути багато туристів, то в інших – затишно, тихо і просто красиво!
"Маловідомі оглядові майданчики Києва прекрасно підійдуть для тих, хто хоче відкрити для себе у столиці щось нове", - розповідає гід Софія Грабовецька.
Фото: Гід Софія Грабовецька (надане автором)
Ріка Дніпро – невід'ємна частина Києва. Гід запевняє: якби в цій місцевості не було такої гарної і величної ріки, то, скоріше за все, тут не заснували б і саме місто.
"Без Дніпра Києва не існує! Більшість із нас знає кілька традиційних видів на цю річку. Ми дивимось на Дніпро з Андріївського пагорба, із Замкової гори, Володимирської гірки, з місця, де знаходиться Арка дружби народів. На інші майданчики доходять далеко не всі", - каже вона.
Ми попросили Софію Грабовецьку розповісти про цікаві оглядові майданчики Києва, піднявшись на які, можна побачити велич та красу міста.
"Причал" біля Гаванського мосту
Гаванський міст для Києва доволі новий, якщо порівнювати з іншими мостами. Його повністю здали у експлуатацію лише восени 2010 року.
Міст поєднує Рибальський острів з Подолом. Майданчик "АртПричалу" знаходиться в кутку між Рибальським мостом і Набережно-Хрещатицькою.
Фото: Майданчик "АртПричалу" (РБК-Україна, Віталій Носач)
Спершу Гаванський міст проектували розвідним, щоб можна було забезпечити проходження під ним суден. Теперішній проект елементів розведення мосту не передбачає. З 2007 по 2010 роки рух по цьому мосту був одностороннім і вів з Подолу на Оболонь.
23 жовтня 2010 року відкрили естакаду на Наберено-Хрещатицькій і двосторонній рух для автівок по самому Гаванському мосту.
Фото: Тут, на сходах, можна відпочити від швидкого ритму мегаполісу й посидіти наодинці з собою (РБК-Україна, Віталій Носач)
"Це місце - дуже цікаве. Воно - не на підвищенні, тому панораму на половину Києва звідси ви не побачите. Проте отримаєте велику насолоду від пейзажів! Заходите під міст, і чуєте гуркіт машин. Слухаєте, як над вами вирує життя. Можна не заходити у сам "АртПричал", а сісти на сходах і дивитися, як рибалки поруч вивуджують рибу. Тут можна відпочити від швидкого ритму мегаполісу й посидіти наодинці з собою", - говорить Софія Грабовецька.
Фото: Під мостом можна часто побачити, як рибалки вивуджують рибу РБК-Україна, Віталій Носач)
Набережна, збудована до “Євробачення 2017”
Раніше на лівому березі Києва було значно менше "точок" для відпочинку і прогулянок. На щастя, таких місць тут стає все більше.
Наприклад, в рамках підготовки до Євробачення 2017 неподалік від станції метро Лівобережна облаштували нову набережну.
На території Броварського проспекту уздовж Воскресенського собору берег Дніпра тепер очищений, є велосипедні і пішохідні доріжки. Зроблені клумби і дві дитячих майданчика. Також тут є причал для річкового трамваю.
Фото: На території Броварського проспекту уздовж Воскресенського собору тепер є велосипедні і пішохідні доріжки (РБК-Україна, Віталій Носач)
Вечорами набережну освітлюють 64 сучасних світлодіодних ліхтарі, а уздовж пішохідних зон облаштовані місця для відпочинку. Тут є тумби і дизайнерські арт-лавки.
Цікаво, що при спорудженні набережної повністю реконструювали і оглядовий майданчик поблизу берега Дніпра. Звідси можна побачити річку та протилежний, правий берег Києва.
Фото: Прогулятися набережною на лівому березі їдуть також і з правого берега Києва (РБК-Україна, Віталій Носач)
"Це місце - привід для киян та гостей міста приїхати з правого берега на лівий, хоча частіше відбувається навпаки. Створення такої набережної вдихнуло нове життя у цей район. Там дуже акуратно і затишно. Молодь тепер має цікаві місця, де можна прогулятися, їздити на велосипеді. Завдяки оновленим каналам з'явилася ціла алея ресторанів, кафе. В кожному районі Києва має бути щось, заради чого туди варто завітати", - каже гід Софія Грабовецька.
Фото: Вид на Дніпро із набережної (РБК-Україна, Віталій Носач)
Два незвичні панорамні види на древню Софію Київську
Про Софію Київську знають навіть ті, хто у Києві жодного разу міг і не бувати. Софія - сакральне місце для українців.
Це стародавній християнський собор – пам'ятка архітектури і монументального живопису XI—XVIII століть, одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Її вважають однією з найголовніших християнських святинь Східної Європи. Собор знаходиться на території Софійського монастиря.
Фото: Вид на Софію Київську (РБК-Україна, Віталій Носач)
"Це тисячолітній храм, найстаріша будівля України. Древній комплекс має велику територію, але із площі його не видно. Щоб оцінити велич і красу Софії повністю, я би радила піднятися на восьмий поверх готелю поруч. Звідти можна побачити просто прекрасні краєвиди", - каже Софія Грабовецька.
За її словами, для цього треба зайти у готель, натиснути кнопку ліфта і піднятися на восьмий поверх. Там знаходиться один із ресторанів. Але не лякайтеся: із панорамного майданчика вас ніхто не вижене, і каву там замовляти зовсім не обов’язково.
"Піднімаємось на восьмий поверх, повертаємо ліворуч і йдемо в кінець коридору. Просимо вийти на балкон, і – ви на місці. З восьмого поверху буде також цікавий вид у бік костелу святого Олександра, на Михайлівську і Софійську площу. Якщо погода гарна, там можна зробити класні фотографії, коли у дзеркалі відбивається частина древньої Софії", - каже гід.
Ще одне цікаве місце, звідки можна роздивитися увесь древній комплекс Софії Київської – балкон мистецького центру "Локація".
"Треба обійти Софію з боку Георгіївського провулку і зайти у старий будинок біло-рожевого кольору. Підніміться на другий поверх. Там знаходиться "Локація" - мистецький центр, галерея і кав’ярня. Зазвичай я там беру чашку кави або чаю і виходжу на балкон. З нього можна роздивитися будівлі комплексу, які знаходяться за стінами відразу навпроти", - розповідає Софія Грабовецька.
Фото: Софія – це тисячолітня історія нашої країни. Тут обов’язково треба побувати, каже гід (Олег Божко)
Крім того, завжди можна зайти на територію Софії, в середину комплексу, нагадує вона. Щоправда, вхід на територію - платний.
"Ми часто ходимо повз неї, коли поспішаємо по справах у центрі міста. З вулиці біля Софії - постійний шум і чути, як по бруківці їдуть сотні автівок. Але варто зайти всередину – і там абсолютна тиша! Мур стримує всі побічні звуки, і вже не здається, що знаходишся в центрі Києва. Можна собі "забити" лавочку десь в кутку і сидіти там годинами, читаючи книжку. Я часто туди ходила у студентські роки, коли був час між парами. Софія – це тисячолітня історія нашої країни. Тут обов’язково треба побувати", - радить гід.
"Класичний" вид на Київ з майданчика біля Андріївської церкви
Цей майданчик, на відміну від інших у добірці - широко відомий, але від цього він не стає менш гарним і затишним. Це місце просто наповнене історією!
Вважається, що саме на цьому пагорбі стояв апостол Андрій, передбачивши: тут постане величне і красиве місто Київ.
Фото: Вважається, що саме на цьому пагорбі стояв апостол Андрій, передбачивши появу Києва (Олег Божко)
“Є відома легенда про те, як апостол Андрій загнав море під землю, і саме через це на Андріївській церкві немає дзвонів, щоб це море не розбудити. Також вважається, що саме на цьому пагорбі імператриця Єлизавета, роздивившись краєвиди, закохалася в Київ. Тому є думка: якщо ви побачили місто із оглядового майданчика Андріївської церкви, то точно закохаєтесь у нього назавжди”, - каже Софія.
Із цього оглядового майданчика відкривається повноцінний вид саме на Нижнє місто - Поділ.
“Звісно, місцевість виглядала по-різному в різний час: коли її бачив апостол Андрій, коли його бачила імператриця Єлизавета, і тепер, коли його бачимо ми. Це, по суті, три різних Подоли, три різних Києва. Але географія не змінилася: зараз, як і сотні років тому, ми бачимо той самий вигин річки, ті самі пагорби”, - додає вона.
Старокиївська гора
Невеличкий приємний бонус від Софії Грабовецької - ще один оглядовий майданчик, який знаходиться неподалік Андріївської церкви. Це Старокиївська гора - пагорб і історична місцевість неподалік Національного Музею Історії України.
Фото: Старокиївська гора і Андріївська церква (nmiu.com.ua)
На Старокиївській горі знаходиться найважливіший комплекс пам'яток історії, археології, архітектури і мистецтва Києва. Через свою багатовікову історію Старокиївська гора вважається місцем унікальним.
Саме тут формувалося “верхнє місто” Києва на противагу “нижньому” Подолу. Тут постала унікальна Десятинна церква, від якої до сьогоднішнього дня зберігся лише фундамент.
Фото: Старокиївська гора, вид з Дніпра (nmiu.com.ua)
“На Старокиївській горі є розчищений майданчик, з якого бачимо вид на Замкову гору, Воздвиженку і на Поділ. Але я б рекомендувала прогулятись Пейзажною алеєю і спуститися сходами неподалік пам’ятника Святославу на гору Дитинка. Там більш спокійна атмосфера, а краєвид практично той же”.
На Старокиївській горі та Дитинці є лавочки, де можна посидіти й подумки перенестися в далекі епохи.
Також пропонуємо побачити місця в Києві від екскурсовода, що надихають