ua en ru

"У свої 19 пішла на війну": в мережі розповіли про дівчину, яка рятує бійців в АТО

"У свої 19 пішла на війну": в мережі розповіли про дівчину, яка рятує бійців в АТО АТО (Колаж РБК-Україна)

Ганна розповіла, як потрапила на фронт

У мережі розповіли про дівчину-медика, яка в 19 років пішла на фронт допомагати бійцям АТО. Ганна вже три роки працює санінструктором одного з десантно-штурмових батальйонів, який зараз тримає оборону на підступах до Донецька. На її особистому рахунку вже десятки врятованих бойових побратимів, багатьох з яких доводилося самостійно витягати під щільним обстрілом противника. Про це повідомляється на сайті "Народна армія".

Ганна згадала, як перший раз допомогла врятувати людину.

"Дуже добре пам'ятаю зиму 2016 року. Тоді наш батальйон утримував позиції в Авдіївський промзоні. Серед білого дня, коли всі відпочивали після важкої ночі, ворог знову почав артилерійський обстріл. За викликом я терміново виїхала до бійця, який "на нулі" отримав осколкові поранення обох ніг. Над головою ще свистіли кулі, а я сама відтягувала його в безпечне місце. Десь за капоніром додатково вколола йому знеболювальне. Він не міг пересуватися, але був у свідомості", - розповіла Ганна.

"У свої 19 пішла на війну": в мережі розповіли про дівчину, яка рятує бійців в АТОФото: Анна на фронті (Ганна Федорчук/Facebook)

"Ми разом зробили перев'язку ніг і чекали, коли в перерві між "прилетами" зможемо дістатися до санітарного автомобіля. Раптом десь ліворуч чую несамовитий крик: "Медика сюди. Терміново медика". Майже одночасно одержую команду по рації і дізнаюся, що в іншого пораненого відкрилося сильне артеріальний кровотеча з шиї. Я повинна була вирішити, кому з двох тяжкопоранених віддати перевагу...Дуже важко зробити такий вибір. Зараз я вже навчилася долати психологічний фактор і спокійно спочатку допомагаю тим, хто найбільше потребує", - поділилася медик.

"У свої 19 пішла на війну": в мережі розповіли про дівчину, яка рятує бійців в АТОФото: Анна Федорчук (sprotyv.info)

Також Ганна розповіла, як потрапила до війська.

"Спекотне літо 2014-го. На Сході країни вже йшла війна, а в нашій мирній Шепетівці багато небайдужих городян займалися волонтерською справою. До того часу я була головою студентської ради місцевого медичного коледжу, де вчилася, а ще - головою місцевого молодіжного руху, яке допомагало армії. Під час однієї з благодійних акцій до мене підійшла літня жінка, дала десять гривень і сказала, що після покупки ліків у неї більше нічого не залишилося від пенсії. Я категорично відмовилася брати у неї останні гроші. Тоді вона пішла в магазин і купила півбуханки і консерви "Кілька в томаті" (на що вистачило грошей). Знову підійшла і каже: "Віддай комусь із військових від мене особисто", - пригадує українка.

"У свої 19 пішла на війну": в мережі розповіли про дівчину, яка рятує бійців в АТОФото: Анна на фронті (Ганна Федорчук/Facebook)

"Кинула куплене в нашу загальну кошик і пішла своєю дорогою. Мені стало соромно, і я всім сказала, що повинна особисто їхати до нашим бійцям в Донецьку область", - розповіла Ганна.

Командир Анни впевнений, що дівчина - справжній боєць і відмінний санінструктор. Завдяки її професіоналізму, турботливим рукам і гарячого серця чимало хлопців вдалося витягнути з того світу.

"У свої 19 пішла на війну": в мережі розповіли про дівчину, яка рятує бійців в АТОФото: Анна АТО (facebook.com/stokolos)

"Я все життя мріяла стати медиком. І ось мрія здійснилася. Тепер мрію про те, щоб більше не було війни", - зізналася медик.

Як раніше повідомлялося, у Хмельницькій області представники правоохоронних органів привітали з Міжнародним жіночим днем мати бійця АТО.